Het is 03 mei 2025 06:19




Plaats een reactie
Naam:
Onderwerp:
Bericht inhoud:
Schrijf hier je bericht. Het mag maximaal 600000 tekens bevatten. 

Opties:
BBCode staat UIT
Smilies staan UIT
URL’s niet automatisch omzetten
Vraag
schrijf Pinokkio tweemaal achterstevoren met spatie:
Deze vraag is bedoeld om automatische registraties te voorkomen.
 

Voorafgaande berichten - Nieuwe/oude lens
Auteur Bericht
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Geduld en goed zoeken, kun je ook wel moderne objectieven tweedehands kopen, der grote winkels als kamera express, en fotokonijnenburg, henben vaak bewerk 2de hands aanbod. Ook nieuw kunnen die sinds wel 25% goedkoper zin dan de lfs
Bericht Geplaatst: 07 jun 2011 00:32
  Berichttitel:  Re: Nieuwe/oude lens  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Hmm verdorie. Dat is inderdaad wel heel duur.. Dan word het denk ik toch sparen voor een nieuwe lens die zonder tussenring past op mijn camera..

Bedankt voor jullie hulp!
Bericht Geplaatst: 06 jun 2011 22:10
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Vrij prijzig voor een oude lens.
Het aankopen van oude lenzen is bij Olympus wat lastig als bij Canon Nikon en Sony.
Deze hebben een lange geschiedenis, maar doen ook al een tijdje mee in het digitale gebeuren, met uitzondering van Sony, maar die hebben konica minolta over genomen, die wel weer een lange geschiedenis hebben. Voor deze merken zijn legio oude objectieven te vinden.

Ondanks dat het systeem van Olympus best goed presteerd is het dus eigenlijk wat minder geschikt voor de mensen met een kleiner budget. Ander nadeel is ook dat wanneer je groothoek wilt je door de de kleine sensor extreem groothoek moet hebben, en dan al gauw veel geld kwijt bent.

Maar goed nu je deze set hebt is het veel zoeken, naar bruikbare betaalbare objectieven. Ik zou indien niet noodzakelijk niet beginnen aan tussenringen, die zijn best prijzig, met als bijkomend nadeel dat je alsnog geen autofocus hebt, je zult dus met de hand moeten scherpstellen.
Bericht Geplaatst: 06 jun 2011 12:39
  Berichttitel:  Re: Nieuwe/oude lens  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Citaat:
60 kijkers en niemand die mij hiermee kan helpen? :o

Nou, niet iedereen weet t antwoord op alle smaar he. ;)

Als ik jou was, ik zou naar een fotowinkel gaan en t daar vragen.
Bericht Geplaatst: 06 jun 2011 12:04
  Berichttitel:  Re: Nieuwe/oude lens  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Dan heb je denk ik een tussenring nodig
Deze
http://www.digitalstreet.nl/product_inf ... ts_id=2773

daarmee wort het scherpstellen en diafragma handmatig

Groet Johannes
Bericht Geplaatst: 06 jun 2011 11:58
  Berichttitel:  Re: Nieuwe/oude lens  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
60 kijkers en niemand die mij hiermee kan helpen? :o
Bericht Geplaatst: 03 jun 2011 19:56
  Berichttitel:  Nieuwe/oude lens  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Goedemorgen,

Sinds een poosje houd ik me bezig met fotografie. Ben nog een enorme leek en heb niet heel veel geld om te investeren in nieuwe apparatuur.
Ik ben begonnen met een Olympus E450 14-42mm. Gewoon een standaart kit dus.

Nou heb ik van de week ergens een lensje vandaan getoverd, die wel op de olympus past, alleen dan de oudere modellen. De meneer waar ik hem destijds van kocht vertelde me dat er een tussenring voor is, om de oude lens op de nieuwe camera te zetten.
Nou heb ik hier totaal geen verstand van, en vroeg me af of jullie mij konden helpen met het vinden van de juiste ring. (Ik heb geen flauw idee waar ik moet zoeken)

De lens die ik gekocht heb: Tokina 1:4.0 f=80-200mm 55ø

Alvast bedankt :)
Bericht Geplaatst: 03 jun 2011 07:56


Ga naar:  

Algemeen | Fotobeoordeling | Projecten | Diversen | Foto apparatuur en software | Markt

 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling

 

  RSS Feed