Het is 29 mei 2025 00:38




Plaats een reactie
Naam:
Onderwerp:
Bericht inhoud:
Schrijf hier je bericht. Het mag maximaal 600000 tekens bevatten. 

Opties:
BBCode staat UIT
Smilies staan UIT
URL’s niet automatisch omzetten
Vraag
schrijf Pinokkio tweemaal achterstevoren met spatie:
Deze vraag is bedoeld om automatische registraties te voorkomen.
 

Voorafgaande berichten - exif in de foto?
Auteur Bericht
  Berichttitel:  Re: exif in de foto?  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
De exif zijn de instellingen van je camera op het moment van het maken van een foto.

Exif:
Die kun je vinden als je met je rechtermuisknop op je foto in je eigen map op je pc klikt.
Dan klik je op eigenschappen en op details (en evt. geavanceerd). Hier zie je de exif.

Je kunt ook Opanda (aanrader) gebruiken.

De gegevens die we graag willen zien zijn:

Sluitertijd
Brandpunt (mm)
ISO
Diafragma (F)
Wel of geen flits


Geen regel, maar het wordt wel zeer op prijs gesteld: Vermeld de exif bij je foto.
Bericht Geplaatst: 15 okt 2012 19:49
  Berichttitel:  Re: exif in de foto?  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Kan iemand me dan als nieuwkomer op dit forum uitleggen wat hier bedoelt wordt?
:blush
Bericht Geplaatst: 15 okt 2012 19:34
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Bedankt voor de reacties! Ik ben het wel helemaal met je eens sho man....
Bericht Geplaatst: 20 jul 2012 12:41
  Berichttitel:  Re: exif in de foto?  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
@Gemini wat is de moeite om de exif erbij te zetten. Ik neem aan dat je graag commentaar op je foto wil en zonder exif is dat lastiger. Als ik een foto zonder exif zie kan ik slechter beoordelen wat er gedaan is fototechnisch gezien. Als ik er dan om moet gaan vragen en afwachten of het gebeurd is de aandacht van die foto voor mij al een beetje weg. Het gevolg hiervan is dat je, wat naar mijn smaak ook best (te )veel gebeurd, alleen maar reacties krijgt in de trand van mooi en super. Mindere foto's wordt niet op gereageerd omdat een tip geven lastiger is.
Over het algemeen wordt er wel redelijk gereageerd in sommige forum secties, maar fotografeer je een beetje buiten de paden van dit forum krijg je weinig of geen reacties. Dat vindt ik hier soms wel lastig. (sorry beetje of topic denk ik)

groet Sieger
Bericht Geplaatst: 20 jul 2012 12:28
  Berichttitel:  Re: exif in de foto?  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Nou onder elke foto de exif hoeft van mij niet perse. Maar als er nou om gevraagd wordt, wat is dan het probleem, dan zet je het er gewoon onder toch...
Bericht Geplaatst: 20 jul 2012 08:47
  Berichttitel:  Re: exif in de foto?  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Leuk al die hulp programma's
Maar als de TS dus plaaster van de foto gewoon de exif's onder zijn of haar foto zet heb je die propjes niet nodig.
Als je een foto plaatst om wat te leren is de exit voor de kijker erg handig als je foto's plaatst om een ander wat te leren is dat voor de kijker ook erg handig.

Usio conclusio plaats gewoon bij elke foto je Exif's

Groet Sieger
Bericht Geplaatst: 20 jul 2012 07:32
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Net Irfanview ge updated, maar die laat het F, sluitertijd, en brandpunt niet zien. Wel de camera, dat het RBG is en bijvoorbeel CS5 gebruikt wordt. Vreemd. Ik zal wel iets over het hoofd zien. In mij vorige Irfanview werd in het geheel geen info overgenomen.
Bericht Geplaatst: 19 jul 2012 23:53
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Ik heb IE8 en Opanda werkt. Irfanview daar zal ik een oudere van hebben en ga de recentere meteen opzoeken. Dank Erik!
Bericht Geplaatst: 19 jul 2012 23:20
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Kleine correctie, Irfanview ondersteunt (iig in mijn versie 4,32) wel degelijk EXIF :)

Naast Opanda onder IE (werkt bv bij mij niet), kun je ook een andere browser gebruiken, bijvoorbeeld Opera, daar zit dat standaard in, ook zijn er online oplossingen, zoals http://regex.info/exif.cgi :kauw
Bericht Geplaatst: 19 jul 2012 23:02
  Berichttitel:   Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Dan moet je het gratis programma Opanda EXIF viewer hebben. Dan kan je met dr echter muisknop de EXIF zien. Mits die in de foto zit. Door bwerken wordt de EXIF niet altijd weergegeven, of het moet niet gekoppeld zijn. Als je bv Bd sizergebruikt dan moet je het wel aanvinken in dat verkleinprogramma. Irfanview ondersteunt geen EXIF als ik het goed heb.
Bericht Geplaatst: 19 jul 2012 22:52
  Berichttitel:  exif in de foto?  Antwoord met een citaat uit het fotoforum
Ik lees regelmatig dat de exif in de foto zit, vooral als ik er naar vraag. Maar ik heb echt al vanalles geprobeerd, maar ik kan de exif niet zien. :S Hoe moet dit?
Bedankt alvast.
Bericht Geplaatst: 19 jul 2012 22:35


Ga naar:  
cron

Algemeen | Fotobeoordeling | Projecten | Diversen | Foto apparatuur en software | Markt

 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling

 

  RSS Feed