muggie schreef:
Herkenbaar beeld. In Marokko zijn de standaarden wat anders als wij gewend zijn. Je hebt de slager toch wel gevraagd of je hem mocht fotograferen?
Nu de mannen rechts wat in de verdrukking staan zou ik daar maar een stuk wegknippen. Nu voegen ze niets toe.
De oorspronkelijke foto is gemaakt om 19:10. Je hebt dan nog redelijk fel daglicht boven en tussen de zeilen door en allerlei soort kunstlicht.
In Marokko is het lastig om te fotograferen als er mensen in de buurt zijn. Waar ze in veel landen het geen punt vinden als je ze erop zet of zelfs leuk willen poseren, kun je in Marokko alleen iets fotograferen als ze denken dat ze niet in beeld staan. In alle andere gevallen kun je het vergeten en krijg je eerder een paar klappen dan dat ze toestemming geven. Als je dan toch met foto's wilt thuiskomen is dat soms erg lastig.
Vaak kun je ook geen kant op omdat alles zo smal is. Ik laat een drietal foto's zien van hoe zo'n souk eruit ziet (voor wie dat niet eerder gezien heeft). Op sommige momenten lopen daar duizenden mensen rond.
De oorspronkelijke foto had dit als belichtingstijden:
SONY SLT-A77V
ƒ/4 1/60 20 mm ISO 640

Rechtsonder is de soek in Meknes en de laatste foto is dat straatje. Je mag soms blij zijn als je je camera uit je tas krijgt, laat staan de juiste hoek en positie te vinden. Rustig je tijd nemen is er helemaal niet bij.


PS: dit was op een rustig moment. Alle uren daarvoor kon je er niet eens doorheen lopen.