het volgende heb ik met een vertaalprogramma vertaald uit het Duits.
Vandaag, 185 jaar geleden, werd Fotografie officieel aan het publiek gepresenteerd: op 19 augustus 1839 nodigden de Academie van Wetenschappen en de Academie voor Schone Kunsten in Frankrijk het publiek uit om de nieuwe uitvinding aan het publiek te presenteren en het proces voor iedereen beschikbaar te stellen: de daguerreotype. Deze dag markeert de verjaardag van de fotografie met al zijn verschillende facetten en technische verschillen!
François Arago presenteert de ontdekking van Louis Daguerre op de openbare bijeenkomst van de Academie van Wetenschappen in Parijs op 19 augustus 1839.
Yan ' Dargent (1824-1899)
Dit speciale fotografische proces, dat zeer scherpe beelden op verzilverde koperen platen produceerde, maar geen negatieven, werd vernoemd naar Louis Jacques Mandé Daguerre. Hij had het samen met Joseph Nicéphore Niépce ontwikkeld, maar helaas kon Niépce zelf niet langer getuige zijn van de triomf van zijn uitvinding - hij stierf al in 1833. Daguerre daarentegen had ervoor gezorgd, omdat hij het patent op het Daguerreotype aan de Franse staat verkocht, die het gelukkig aan het wereldpubliek gaf!
Na de introductie van de fotografie in 1839 kende het medium een snelle opkomst en wijdverspreide verspreiding: het daguerreotype verspreidde zich snel en was technologisch geavanceerd. Bovendien had het een enorme sociale en culturele impact, omdat beelden van objecten, mensen, gebouwen en landschappen op een levensechte manier konden worden gemaakt.
https://www.fotomagazin.de/bild/geburtstag-der-fotografie/