Het is 18 mei 2025 07:23


Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels aan langste zijde


Auteur Tamron komt met SP AF 60mm F/2.0 Di II Macro 1:1
 Tamron komt met SP AF 60mm F/2.0 Di II Macro 1:1
BerichtGeplaatst: 24 maart 2009 22:56 
Lid
Fotografie
Offline op het foto forum

Berichten: 8553
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Vrouw
Fotografie

Tamron komt met SP AF 60mm F/2.0 Di II Macro 1:1

Tamron kondigt een lichtsterk macro-objectief voor APS-C-camera’s aan. Met een diafragma van f/2.0 is de lens een stop lichtsterker dan de alternatieven van de concurrentie.

In het assortiment van Tamron zaten al een aantal macrolenzen, zoals de veelgeprezen SP AF 90mm f/2.8 en SP AF 180mm f/3.5. De nieuwe 60mm is te zien als een digitale variant van de bestaande 90mm. Op een camera met cropfactor is het bereik gelijk. Wel krijg je bij de nieuwe variant een stop extra lichtsterkte. Hoewel je bij macrofotografie meestal kleinere diafragma’s zult gebruiken, omwille van de scherptediepte, levert dit ook andere voordelen op. Het grotere diafragma zorgt voor een helderder zoekerbeeld en meer licht voor de autofocussensor kan ook betere prestaties opleveren. Het objectief schuift niet uit tijdens het scherpstellen. Ook kun je altijd overschakelen op handmatige focus, door aan de scherpstelring te draaien.

Volgens Tamron zal de nieuwe SP AF 60mm F/2.0 naast macrofotografie ook prima geschikt zijn voor andere soorten fotografie. De fabrikant belooft hoge beeldkwaliteit, ook bij grote diafragma’s. Om dat de bewerkstelligen maakt Tamron gebruik van twee LD (low dispersion) glaselementen.

Lange werkafstand
De werkafstand bij 1:1 macrofotografie is 100 mm. De afstand is gemeten vanaf het voorste lenselement tot het onderwerp. In vergelijking met de concurrentie heeft Tamron hier goede papieren. Het 60mm f/2.8 macro-objectief van Nikon heeft bijvoorbeeld een veel kortere werkafstand, fotografeer je op 1:1, dan is je lens slechts enkele centimeters verwijderd van het onderwerp. Een langere werkafstand maakt het makkelijker om bijvoorbeeld insecten te fotograferen zonder ze af te schrikken. Ook fotografeer je zo minder snel je eigen schaduw.

BBAR
Tamron voorziet de SP AF 60mm F/2.0 van een nieuwe coating, genaamd BBAR (Broad-Band Anti-Reflection). Deze meerlaagse coating moet flare en ghosting zoveel mogelijk voorkomen en goede kleurreproductie waarborgen.

Wanneer het lichtsterke macro-objectief op de markt verschijnt en tegen welke prijs is nog niet bekend.

Bron: Digifotopro


Omhoog
 Profiel op dit foto forum Persoonlijke fotografie website
Antwoord met een citaat uit het fotoforum Share on FacebookShare on Twitter 
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op fotografie onderwerp


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten



Algemeen | Fotobeoordeling | Projecten | Diversen | Foto apparatuur en software | Markt

 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling

 

  RSS Feed