Het is 27 aug 2025 15:43


►Maximaal 2 beoordelingstopics per dag. ► Maximaal 8 foto's per topic. ► Gewenste plaatsingsgrootte foto's is 900 pixels. ► Minimale plaatsingsgrootte foto's is 700 pixels.


Auteur Junior
 Junior
BerichtGeplaatst: 25 sep 2012 17:16 
Moderator
Fotografie
Offline op het foto forum

Berichten: 27143
Woonplaats: Vinkeveen
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
Onderstaand een foto van mijn zoon, die goed kan stilzitten zodat ik bracketing kon toepassen.
Ik ben niet zo van de flitsers en de lampen, op deze manier lijkt het ook mogelijk om een goede belichting te verkrijgen met een natuurlijk effect (de foto doet de werkelijkheid recht aan ... ).

Maar ik wilde dit vooral eens proberen ivm discussie over de mogelijkheid om met digitale fotografie tot analoogwaardige resultaten te komen. Aangezien het dynamisch bereik van een sensor (voorlopig nog) niet gelijkwaardig is aan dat van film lijkt HDR me dan noodzakelijk. Voor korrel en andere emulsie-effecten zou je nog een filter kunnen gebruiken maar in kleur is dat wat mij betreft even niet nodig.

Natuurlijk ben ik weer benieuwd naar jullie commentaar!

P.S. Ik begrijp dat deze techniek niet toegepast kan worden op dynamische onderwerpen, wat dat betreft dus een stap terug naar begin vorige eeuw ... ;)

Fotografie


Omhoog
 Profiel op dit foto forum Persoonlijke fotografie website
Antwoord met een citaat uit het fotoforum Share on FacebookShare on Twitter 
 Junior
BerichtGeplaatst: 27 sep 2012 11:16 
Lid
Fotografie
Offline op het foto forum

Berichten: 8417
Woonplaats: Den Haag
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
tsja, ik geloof niet dat iemand er heil in ziet Peter.... :angel
Jammer, voor het forum zou een discussie met technische meer onderlegden veel info en ideeën kunnen opleveren...
Ben niet HDR onderlegd, begrijp wel het uitgangspunt. Vind wel dat op dit forum de nadruk ligt op de meer extreme HDR ipv het optimaliseren van de opname.
Zie op deze opname overigens wat wazigheid rechts in de hoek.....


Omhoog
 Profiel op dit foto forum
Antwoord met een citaat uit het fotoforum  
 Junior
BerichtGeplaatst: 28 sep 2012 00:28 
Moderator
Fotografie
Offline op het foto forum

Berichten: 27143
Woonplaats: Vinkeveen
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
Rechtsonder, ja zag ik ook, ik denk toch wat lichtinval. Tja, het is geen bijzondere foto dus het gebrek aan reacties verbaast me ook weer niet zo, maar het ging me inderdaad om de discussie. Misschien had ik beter een van de samenstellende foto's kunnen bijplaatsen, dan zie je wat ik bedoel - dit resultaat is eenvoudigweg niet mogelijk met een enkele foto, en al helemaal niet niet met het invallende licht van het raam rechts, ook al kun je heel wat oppoetsen in LR tegenwoordig. Jij in ieder geval bedankt voor de reactie, Momentum, vind ik toch leuk. Ik blijf wel verder experimenteren, vooral in z/w, want ik geloof toch dat dit wat kan zijn, zeker bij wat harder licht (dan zou je zachtere foto moeten krijgen en kun je bovendien een snelle burst afdrukken). Eerst maar eens een korte vakantie :D


Omhoog
 Profiel op dit foto forum Persoonlijke fotografie website
Antwoord met een citaat uit het fotoforum  
 Junior
BerichtGeplaatst: 28 sep 2012 01:15 
Lid
Fotografie
Offline op het foto forum

Berichten: 1301
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
petervaneekelen schreef:
... dit resultaat is eenvoudigweg niet mogelijk met een enkele foto, en al helemaal niet niet met het invallende licht van het raam rechts..


Denk dat het wel meevalt wat je daar beweert..
Met een bepaalde flits / belichtingsopstelling is het zeker wel met 1 foto te maken.
Ik praat even boven de praktijk die ik zelf gedaan heb, maar denk dat ik gelijk heb.
Gaat even om het principe, in 1x deze foto maken moet kunnen en dat kan denk ik niet ontkend worden.


Omhoog
 Profiel op dit foto forum
Antwoord met een citaat uit het fotoforum  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op fotografie onderwerp


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 13 gasten



cron

Algemeen | Fotobeoordeling | Projecten | Diversen | Foto apparatuur en software | Markt

 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling

 

  RSS Feed