Je bewerking is mooi Nuelle, vooral de kleuren zijn beter.
Voorlopig gebruik ik terug mij 60mm MACRO lens tot ik mijn 70-200mm terug heb.
Van harte bedankt voor je compliment !
Gr. Geert
Bij deze ga ik toch even mijn workflow er bij plaatsen
Dus ik open hem in LR en dan kijk ik eerst welke uitsnede ik wil en eventueel recht zetten.
Dan regel ik de belichting, meestal moet ik deze toch wat op schroeven.
Dan kijk ik of ik meer of minder contrast wil, daarna regel ik de hooglichten, dan kijk ik vooral naar het wit omdat ik daar detail in wil houden.
De schaduwen en de zwarte tinten moet ik vooral bijsturen als ik Luna fotografeer, bij Diva is dit minder nodig en kijk ik enkel of haar snoetje niet is dicht gelopen.
De helderheid is zowat een vast patroon geworden en stel ik altijd +20procent in.
Dat geld ook voor de levendigheid van kleuren die doe ik altijd -20 procent.
Weet niet waarom maar vind ik altijd het beste resultaat geven.
Dan is het tijd voor de scherpte, in RAW heb ik ondervonden dat ik toch makkelijk 70 a 90 procent verscherp op een straal van 1 en 20 procent meer details.
De eventuele ruis doe ik selectief weg met het aanpassingspenseel, daar kan ik automatische maskering aanduiden en zo kan ik met het penseel heel nauwkeurig te werk gaan.
Als dit alles gebeurt is poets ik alle ongewilde objecten weg.
Dan sla ik de opname op en verklein ik hem tot 900pixels langste zijde en verscherp ik hem nog een een 25 a 30 procent.
Dit is het ongeveer hoe ik te werk ga
