Frans schreef:
Ik ben op zoek om opnieuw inspiratie te vinden in de fotografie.
Vandaar mijn vraag.
Frans, dat is een hele goede vraag. Ik ben mijn inspiratie nog lang niet kwijt, maar ik worstel wel met een paar dingen op je lijstje. Dus een poging tot antwoord:
Q1. Wat was jouw drijfveer om een foto te maken van een plomp met bladeren?
A1. Ik heb al eerder dit thema gefotografeerd, om precies te zijn in de tijd dat ik veel met beweging bezig was. Ik kon me herinneren dat de zon op het blad, gecombineerd met het donkere water, in z/w een heel mooi effect gaf wat ik toen niet ten volle heb benut (door die beweging).
Q2. Heb je het voorbereid? Kwam je er toevallig voorbij?
A2. Ik kwam hier toevallig voorbij, zoals al mijn foto's min of meer toevallig tot stand komen. Mijn overtuiging is dat een persoonlijke manier van kijken per definitie leidt tot een persoonlijke vorm van fotografie, ongeacht of die is voorbereid.
Q3. Wat boeide je in het onderwerp?
A3. De vormen en structuren gecombineerd met het licht en de gekende mogelijkheden in z/w van het onderwerp. Ik ben zeer tevreden met het resultaat, hoewel de compositie altijd beter kan maar dan moet ik ofwel geluk hebben ofwel gaan ingrijpen, wat ik liever niet doe.
Q4. Nu het er is wat ga je er verder mee doen? Afdrukken, ophangen, tentoonstellen?
A4. Ja, dat is wel een kraker. Ik zou (in die volgorde) dat inderdaad graag doen, maar moet mezelf nog over enkele dode punten heenhelpen. Ten eerste het afdrukken. Tot nu toe doe ik dit mondjesmaat want het kost het me aardig wat geld omdat ik kwaliteit wil hebben. Onlangs drie 30x45 z/w-afdrukken van mijn Mallorca-reeks uit 2018 laten maken, dat kostte me 120 euro. Wel prachtig geworden. Ik wil me gaan orienteren op een eigen printer, maar dat wordt een flinke investering plus doorlopende kosten (inkt, papier). En waarom? Hetgeen me brengt op ophangen en tentoonstellen. Waar dan? Harry heeft al eens gezegd dat ik me net als hij bij een kunstkring moet aanmelden, en dat is een goed idee. Helaas zit alles van een beetje niveau niet heel dichtbij, dus ook daar weer: investeren, maar dan in tijd en moeite. Ik ben er nog niet uit.
Q5. Bewaar je het en denk je dat je er ooit nog eens naar zult kijken?
A5. Jazeker. Ik ga weer eens naar mijn website kijken, al twee jaar niet onderhouden. Helpt enorm om te schiften en selecteren, en is leuk om je eigen werk te rangschikken. Overigens ben ik er vrij zeker van dat mijn foto's na mijn overlijden net zo goed de kist in kunnen want er is vermoedelijk verder niemand in geinteresseerd
Leuk initiatief, Frans. Ben benieuwd naar anderen.