Mendel schreef:
Is ook niet om je tegen de borst te stuiten, allerminst doel van fotofora is niet om af te kraken, maar om tot 'betere' resultaten te komen.
Als fotograaf ben ik zo benieuwd wanneer je zoiets plaat, met een kronkelende rivier in de einder erachter. Je hebt als schipper daar een uitgelezen kans voor

Tony schreef:
als ik het goed begrijp vraag je dus niet om een beoordeling, je wil alleen maar de boten tonen ongeacht de compo
dat is prima, maar ik vraag me dan wel af waarom je ze op een foto beoordelings forum plaatst

Dat is juist het punt.
Zet ik er een foto op met een beetje water erbij ( Regenboog) is het niet goed , teveel water en te weinig onderwerp.
Kom ik met deze beeldvullende platen , dan missen we weer het water en de achtergrond.
Het gaat bij een fotoforum toch om het onderwerp zo goed mogelijk in beeld te krijgen , met zo min mogelijk "verontreinigingen"!
Ik weet ook wel dat dit iets nieuws is hier op dit forum , de meesten kunnen cq willen hier niets mee.
Als voorbeeld zal ik ( in mijn ogen) onderstaande mislukte plaat tonen.

Als dit is wat jullie willen zien, dan is dat dan helaas.