Die heel kleine scherpte diepte valt naar mijn mening wel mee, even er van uitgaand dat je hier hebt gestaan, schat ik de afstand tot het oog in op (ongeveer) 100cm, als je dan kijkt bij
dofmaster.com is het scherptevlak (ongeveer) 2cm diep, dus als je niet heel raar met bewegen doet, moet dat oogje echt wel redelijk gemakkelijk in het scherptevlak blijven liggen.
Je ziet hier dat inderdaad de scherpte - stukken verder - naar voren ligt, zo ver dat als dit back/front focus is, je dringend met je camera terug moet voor reparatie. Zoals al geschreven zijn daar tests voor te vinden op het net, als engels geen probleem is bijvoorbeeld
hier, anders in het nederlands, bijvoorbeeld
hier.
Met alle respect, ik denk toch echt een gevalletje gebruikersfout, als ik zou moeten gokken heb je met het scherpstelpunt op de handjes gefocust en vervolgens de compostie veranderd, zodat het focuspunt op het oog lijkt te liggen.