Sigma DP2 verschijnt op 19 mei in Nederlandse winkelsSigma brengt op dinsdag 19 mei de DP2-compactcamera op de Nederlandse markt. De DP2 onderscheidt zich van andere fototoestellen door het gebruik van de Foveon X3-beeldsensor, die een betere kleurechtheid biedt dan normale sensors.
De Sigma DP2 wordt naast de begin vorig jaar uitgebrachte DP1 gepositioneerd. Het nieuwe toestel heeft net als de DP1 een 14-megapixel Foveon X3-sensor met het aps-c-formaat. De 24,2mm-lens, die volgens DPreview een volbeeldequivalent van ongeveer 41mm heeft, is met f/2,8 wel een volle stop lichtsterker dan de lens van de DP1. Ook de elektronica is verbeterd: de DP2 is uitgerust met de True II-beeldprocessor, waar de DP1 het nog met de eerste True-chip moest doen. De DP2 heeft een verder een iso-bereik dat tot iso3200 loopt.
De Foveon-cmos-sensor is opgebouwd uit drie lagen, die elk een primaire kleur registreren. Anders dan bij normale dslr's en compactcamera's hoeft de kleurinformatie niet geïnterpoleerd te worden en dat levert volgens de fabrikant een hogere beeldkwaliteit op. Daar staat wel tegenover dat een Foveon-sensor drie pixels nodig heeft om een full-color beeldpunt vast te leggen. De DP2 levert dus in feite foto's met een resolutie van 4,7 megapixel. De sensor is overigens ook aanzienlijk groter dan die van een normale compactcamera, en dat draagt eveneens bij aan de beeldkwaliteit.
De DP2 is nu al in het Verenigd Koninkrijk te koop, maar Jan-Willem Verschuuren van Sigma bevestigde tegenover Tweakers.net dat de DP2 vanaf 19 mei ook in de Nederlandse winkels te vinden is. Het toestel krijgt een adviesprijs van 599 euro; wie dat te goedkoop vindt, kan nog een zonnekap-adapter en een betere viewfinder aanschaffen.
Bron:
Tweakers