Eerste foto van Olympus' Micro Four Thirds-camera uitgelektOp een Japans forum is een foto gepost van Olympus' eerste MFT-camera, die de camerafabrikant naar verwachting later deze maand zal aankondigen. De camera heeft geen spiegelhuis, maar wel de mogelijkheid om lenzen te verwisselen.
Olympus toonde al op de Photokina 2008 een mock-up van zijn compacte Micro Four Thirds-camera, maar liet toen weten dat het geen definitief ontwerp betrof. Dat wordt nu bevestigd met de door user 'fotoman' geposte foto van de Olympus Pen E-P1.
De foto is van boven genomen en daar zijn al direct een aantal wijzigingen te zien. Zo is de modusknop verhuisd naar de andere kant en is deze verzonken in de behuizing. Met een gekarteld wieltje aan de achterkant is de modus in te stellen. Zoals te verwachten van een zogeheten evil-systeem, oftewel een camera met een dslr-beeldsensor zonder spiegel en met verwisselbare lens, is de modusknop van de E-P1 van pasm-modesstanden voorzien.
Naast deze vier standen heeft Olympus de camera uitgerust met scene- en een 'art'-stand, en beschikt de E-P1 volgens de modusknop ook over een filmstand. De lokatie van de sluiterknop is niet gewijzigd, maar wel is er rechts daarvan een knop bijgekomen voor de belichtingscorrectie. Links van de sluiterknop bevindt zich een lichtje met de benaming 'sswf', dat waarschijnlijk aangeeft wanneer het gelijknamige stofreductiesysteem van Olympus geactiveerd wordt. Ook is de E-P1 voorzien van een standaard flitsschoen.
De foto toont ook de eerste Micro Four Thirds-lens van Olympus. De nog niet officieel aangekondigde lens met een vaste brandpuntsafstand van 17mm - vanwege de 2x-cropfactor van de Four Thirds-beeldsensor equivalent aan 34mm in kleinbeeldformaat - heeft een grootste diafragma van f/2,8. Door de compactheid is de combinatie van body en lens zeer geschikt voor onder meer straatfotografie. Ook zal de E-P1 vanwege het ontbreken van de spiegelconstructie waarschijnlijk weinig geluid maken.
Het is de verwachting dat Olympus half juni de E-P1 officieel zal aankondigen. De E-P1 is een hommage aan de Pen-cameralijn van Olympus uit de jaren zestig. Olympus heeft voor het vijftigjarig jubileum van de in 1983 geëindigde Pen-cameralijn een speciale
promotiesite in het leven geroepen.
Bron:
Tweakers