Nederlandse jongen wint Kids IPC 2008

Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels langste zijde
Forumregels
Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels aan langste zijde
Gebruikersavatar
Wendy
Lid
Lid
Berichten: 8553
Lid geworden op: 09 mar 2008 17:21
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Vrouw
Contacteer:

Nederlandse jongen wint Kids IPC 2008

Bericht Geplaatst:

Nederlandse jongen wint Kids IPC 2008

De 12-jarige Simon van Lierde uit Den Haag heeft de eerste prijs gewonnen in de prestigieuze International Photography Contest for Kids 2008 (Kids IPC) van National Geographic, zo is in Washington bekendgemaakt.

Simon van Lierde eindigde in oktober als eerste in de Nederlandse editie van de National Geographic Junior fotowedstrijd en werd daarmee automatisch genomineerd voor deelname aan de internationale wedstrijd.

Uit de 15.000 inzendingen uit vijftien landen werden in totaal drie winnaars gekozen.
De Amerikaanse jury verkoos de foto van Simon van Lierde als beste (categorie Portret). De tweede prijs ging naar Lilla Balajthy uit Hongarije (categorie Dieren) en de derde prijs naar Carolyn Faye Twersky uit de VS (categorie Landschap).

De foto's werden beoordeeld door Melina Bellows (hoofdredacteur van National Geographic Kids USA), Annie Griffiths Belt (fotografe voor National Geographic) en Jay Sumner (Photo Director voor National Geographic Kids USA).

De jury prijst het gevoel dat uit de foto spreekt: "De foto heeft geeft door het licht en de kleuren een interessant/griezelig gevoel'. 'Het is geweldig wanneer iemand zo een moment pakt (...) De foto heeft een echte emotionele lading en dat maakt dat ik er graag langer naar wil kijken."

De prijs voor de winnende foto is een volledig verzorgde reis naar het hoofdkantoor van National Geographic Society in Washington D.C.

Bron: Fotografie.nl
Omhoog Profiel Website Foto's
Plaats reactie

Terug naar “Nieuws”