Dit is een lens die van iets dichterbij foto's kan maken. Het artikel van Bas geeft je de nodige achtergrondinfo. Hier een artikel waarin een aantal Nikon macrolenzen aan de tand zijn gevoeld.
Ik zou zelf niet voor een 70-300 gaan, maar een vast brandpunt nemen met een lichtsterkte van F2.8
De 105mm van Sigma is een mooie, die van Nikon ook, de 90mm van Tamron is ook een heel fijne (niet duur en loeischerp)
Geen ervaringen mee maar je zal je er zeker geen buil aan vallen. Het moet een scherpe lens zijn. Enigste nadeel wat ik mij kan bedenken is dat deze lens volgens mij uitschuift wanneer je doet scherpstellen. Wat misschien ook een interessante is de nikon 85mm vr macro lens. Deze is een stuk goedkoper dan de 105mm van nikon en volgens mij doet deze weinig onder voor de duurdere 105mm vr. Ik heb zelf een 105mm van nikon maar moet er eerlijk bij bekennen dat ik er niet al te gek veel mee doet. Wel moet ik zeggen dat de lens loeischerp is en het ook een leuke portretlens is.
Ik gebruik ook de Tamron 90mm, Annemiek ook en Bas en Storm en MiRas en Wilw. Dus als je wat resultaten wilt zien, kun je onze foto's bekijken. Het is mijn eerste macrolens dus ik kan niet echt vergelijken, maar ik ben er blij mee.
Wat is er trouwens zo problematisch aan het uitschuiven van de lens?
Ik heb inderdaad de Tamron 90mm. Een 70-300 is geen echte macro, en daar ga je heel snel al de nadelen van ondervinden. Tamron heeft een mooi prijsje voor de lens, tweedehands ook veel te koop. Mocht je beginnen met macrofotografie is macrotutorial waar Ron naar linkte misschien interessant voor je om te lezen, kan veel vragen beantwoorden denk ik zo
Tamron 90mm is een prima lensje, vooral vanwege het prijskaartje.
Jullie hebben positieve woorden over de tamron 90 mm. Maar over welke spreken jullie. Ik was aan het googlen en zie dat er twee versies zijn. Hebben jullie de eerste of de verbeterde versie. Ik ben ook op zoek naar een betaalbare goede macrolens. En is dit een goede combi met de canon 450 d?
Ik ben naar Nikon gegaan, en heb toen meteen maar de beste macrolens onder de 1000 euro genomen van Nikon zelf.
Tamron beviel prima. Verwacht er geen wonderen van, echter doet hij het wat betreft scherpte en kleur fantastisch. Makkelijk lensje om mee te nemen ook. Al m'n foto's (macro's) op PD zijn met die lens gemaakt op een hele oude Sony body.