Inderdaad imposant gebouw. Ben benieuwd: heb je het gebouw handmatig recht getrokken? Of het is zo'n oud gebouw dat rechts recht staat en dat het vanuit links naar midden is gaan hellen? De lucht vind ik wat te pixelig. Wellicht bewerking.
@frako
Hoe voorkom je dat? Door JPG hoge kwaliteit te gebruiken tijdens exporteren. Je basis moet wel goed zijn uiteraard.
Eigenlijk heb je nog nooit echt antwoord gegeven op de vraag hoe jij je foto's bewerkt. Om antwoord te geven op zulke vragen als bovenstaand is het best handig om te weten wat jouw procedure is van het maken van de foto tot en met het eindresultaat.
Jij gebruikt PS en ik vermoed dat daar een hoop fout gaat.
Mocht jij je paleis in RAW formaat hebben dan zou ik het wel eens willen bekijken.
@rbwadden Ik weet niet meer of dat naar jou toe gebeurd is maar ik heb verschillende keren mijn workflow uitgelegd aan diverse forum leden. Ik fotografeer in RAW en importeer in PS via de RAW converter. Dan doe ik de uitsnede en zet evt. dingen recht. Daarna maak ik een kopielaag van het orgineel en doe de verzadiging, contrast etc. Meestal werk ik het niveau daarna bij. Hierna verklein en verscherp ik de foto en sla hem op in JPEG. Normaal gesproken heb ik geen opmerkingen over dit gedeelte van het resultaat. De RAW foto is te groot om te plaatsen.Bij de foto van de ruine had ik inderdaad het kleinste kwaliteits nivo gebriuikt. Dat is niet goed maar zie update. Vindt het overdreven als je stelt dat er een hele hoop mis gaat. Dat is gewoon niet zo. Bij de laatste 2 foto's heb je recht van spreken. Daarvoor heb ik vrijwel geen commentaar gehad op dit gedeelte van de workflow.
Update voorspelt veel goeds! Het oogt voor mij veel realistischer qua kleur. Meer dieptewerking en het gebouw is door de wasstraat geweest t.o.v foto 1.
Beide foto's in één bestand als twee lagen boven elkaar zetten.
Aan de bovenste laag een laagmasker toevoegen dat met zwart gevuld is.
Met witte zachte kwast schilderen over wat je wilt behouden uit bovenste laag.
In dit geval bijvoorbeeld onderste laag update.
Bovenste laag origineel.
Lucht uit bovenste laag zichtbaar maken in het laagmasker.
Aangezien @frako nu met LR aan het experimenteren is: in LR is een gradueel filter voorhanden die je simpel kan gebruiken om de lucht op te lichten.
Mijn tip: klikkerdeklik.