Pagina 1 van 1

Hummelig

Geplaatst: 10 sep 2019 19:09
door petervaneekelen
F1
Afbeelding


F2
Afbeelding


F3
Afbeelding




Exif: f11, 1/35s, ISO200, -1,3EV, 16mm, cf1,5 (Fuji X-H1, 16-55 F2,8)

Geplaatst: 10 sep 2019 19:19
door Frans
Mooie serie waarbij de eerste me het langst deed kijken.
De omgeving voegt daar ook veel toe.

Re: Hummelig

Geplaatst: 10 sep 2019 19:22
door Mendel
Hele fijne sfeer, ook voor mij de eerste als aangenaamste beeld en meeste verhaal erin :)

Geplaatst: 10 sep 2019 21:43
door Ronald Jan 70
Mooie serie lijkt wel een aantal plastic ramen waar van een van binnen naar buiten kijkt en de andere twee van buiten naar binnen , en het zwart wit werkt mee aan de sombere stemming dus voor mij een zeer geslaagde serie.

Re: Hummelig

Geplaatst: 10 sep 2019 22:19
door fran
Dat woord heb ik eerst eens moeten opzoeken, nog nooit van gehoord. Maar het klopt wel met de foto's.

Fraaie serie met fijne omzetting die veel sfeer uitstralen.

Ik mag hopen dat dit niet jullie vakantiewoning was. :shock

Re: Hummelig

Geplaatst: 11 sep 2019 00:52
door Ab59
Mooie serie, omzetting is top :upc

Geplaatst: 11 sep 2019 05:07
door Henry
Mooie sfeer heb je in deze serie gerealiseerd!

Re: Hummelig

Geplaatst: 11 sep 2019 12:43
door Ron62
Mooie serie, lekkere 'donkere' sfeer, de 1e spreekt ook mij het meest aan. :)

Geplaatst: 11 sep 2019 12:57
door Harry
Mooie serie waarin in de mooie sfeer prima neergezet is. Naargeestig door de donkere sombere sfeer. Opvallend mooi gebruik gemaakt van het vallende licht. Het lijkt wel of je structureel wat onderbelicht? Gr. Harry

Re: Hummelig

Geplaatst: 11 sep 2019 18:19
door petervaneekelen
Dank jullie, ik ben blij te horen dat het overkomt zoals bedoeld.

Fran, mijn vader (die eergisteren 90 zou zijn geworden) gebruikte dit woord, zich ervan bewust dat hij het moest uitleggen want het is inderdaad niet erg gangbaar. Hij gebruikte het bij een vakantiehuisje wat hij huurde destijds, en dat deed mij weer aan deze situatie denken. Wees gerust - ik keek hier tegenaan vanuit mijn tentje (niet hummelig, wel errug klein :) ).

Harry, ja dat klopt. Zowiezo heb ik standaard wat onderbelichting om missers te verkleinen als ik snel moet handelen (als ik tijd heb corrigeer ik gewoon de sluitertijd), maar hier was het echt de bedoeling om de donkere sfeer al in-camera te maken, vandaar de -1,3 EV. In zijn algemeenheid houd ik zowiezo meer van het donkere werk, dus het is inderdaad wel structureel. Het nadeel is wel dat ik, in combinatie met plotselinge twijfel over mijn scherminstellingen, een beetje zoekende ben naar het juiste gevoel voor contrast, de hogere lichten komen er niet goed uit de afgelopen tijd. Ik gebruik nu een tweede scherm voor check and balance, maar dat is uiteraard nogal arbeidsintensief. Ik ben toch al niet de snelste, dus ik hoop dat ik binnenkort mijn eerste scherm weer goed heb ingesteld.