Pagina 1 van 1

Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 14:31
door MarcoEOS
Afbeelding

... zo zoon, zo bleek afgelopen zondag. Regelmatig wordt ik op mijn tochtjes vergezeld door mijn zoon Joost (9). En je kon er op wachten natuurlijk... "papa, mag ik ook eens foto's maken"? Eh ja... ga ik hem nu vertellen dat hij dan een dikke € 3.000,00 euro in z'n handen heeft en dat dat héél veel zakgeld is? Nou nee - ik vind het veel te leuk als hij mijn liefde voor natuur(fotografie) overneemt, dus succes ermee ;) Hooguit volgende keer de strap maar ff meenemen :D

Maar goed, hij had mazzel - want in de uiterwaarden bij IJzendoorn was wel het nodige te fotograferen. Hij heeft ervan genoten - en ik ook. En ik heb moeten beloven dat ik deze serie "bij een échte fotowinkel!" voor 'm laat afdrukken als herinnering aan zijn eerste roofvogelfoto's. OK - graag natuurlijk :)

Torenvalk op een paaltje:
Afbeelding

Een buizerd die wel even bleef zitten:
Afbeelding

Nadat hij toch opvloog, konden we 'm nogmaals benaderen: Afbeelding
Afbeelding

En iets closer:
Afbeelding

En nog een TV-tje aan het bidden (moest 'm ff snel helpen met de belichting):
Afbeelding

Tot slot (op uitdrukkelijk verzoek :D) nog twee Iphone-shotjes van "man @ work":

Afbeelding

Afbeelding

Hij blij, ik blij. Is toch heerlijk om zo samen te genieten. Moet nog wel ff een eigen logootje voor hem maken, zie ik :D

Re: Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 14:37
door Fotosmurf
Buiten dat het prima foto's zijn vind ik het verhaal mooier. Ik als vader begrijp wat er door je heen gaat.
In het analoge tijdperk had ik altijd een olympus miu bij me naast mijn Minolta 7xi en met oudste,toen 6 jaar lagen we samen onder de struiken om paddenstoelen te fotograferen, een heelijk gevoel.

Re: Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 14:40
door Ron62
Je zoon heeft het heel netjes gedaan en ik snap dat je trots op 'm bent en natuurlijk helemaal super dat ie dezelfde hobby als jou leuk vindt. :) :upc
Maar eigenlijk mogen deze foto's volgens de regels van het forum niet ter beoordeling staan, omdat je ze niet zelf gemaakt hebt(op de laatste 2 na dan) dus ik zal ze moeten verplaatsen naar Ratjetoe. ;)

Re: Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 15:26
door PetraS
Wat leuk! Mooie hobby voor beide... geniet ervan!

Re: Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 15:52
door petervaneekelen
Heel leuk, Marco. En vooral die laatste plaat vind ik prachtig :up

Geplaatst: 31 jan 2022 16:27
door Frans
Leuk hoor. Zowel verhaal als foto's.
De eerste is het misschien met niet qua kleur en scherpte.
Maar de rest is klasse. :chapeau

Maar Joost verdient wel zijn eigen logo vind ik. :dk

Re: Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 17:26
door Ron62
Zoals Frans al zegt kan je zoon natuurlijk wel z'n eigen account aanmaken en dan kan hij(of jij) daar wel z'n eigen foto's ter beoordeling plaatsen.
De kleuren van de 1e foto zou ik inderdaad nog even naar kijken(teveel blauw en magenta), ik denk dat daar meer uit te halen valt. ;)

Re: Zo vader...

Geplaatst: 31 jan 2022 19:20
door Ron62
Afbeelding

Geplaatst: 31 jan 2022 19:55
door Frans
Er stond log maar ik bedoelde logo onder de foto. Die is nu van paps.

Gefeliciteerd met TC Joost.

Geplaatst: 31 jan 2022 22:12
door nikkwaus
gefeliciteerd met de tc eerste foto vind ik wel iets te paars.

Re: Zo vader...

Geplaatst: 01 feb 2022 00:04
door Ron62
Ik heb de 1e foto van de TV binnen gehaald en de kleuren wat aangepast als voorbeeld....als je het niks vindt dan haal ik 'm weer weg:

Afbeelding

Re: Zo vader...

Geplaatst: 01 feb 2022 00:26
door Ab59
Gefeliciteerd met TC

Re: Zo vader...

Geplaatst: 01 feb 2022 08:43
door Megan2057
Gefeliciteerd met je TC :upc

Geplaatst: 03 feb 2022 10:14
door MarcoEOS
Namens Joost: BEDANKT!!

Hij heeft zitten meelezen en vond de reacties erg leuk. Hij had de foto's geprint meegenomen naar school m te laten zien en mocht er uitgebreid over vertellen van z'n juf. De dag erna had hij een toegift: apetrost als hij was dat zijn foto tot TC was gekozen... superleuk!!

Ik denk dat dat eigen Flickr-account, eigen logo en eigen login inderdaad niet lang op zich laten wachten ;)

Samen in de natuur met een hobby bezig zijn is inderdaad superleuk. Ik geniet ervan, en Joost ook! Ik kreeg op m'n kop dat ik de torenvalk niet netjes genoeg nabewerkt had :D De update die Ron daarvan gemaakt heeft, is qua kleur inderdaad beter.

Wordt vervolgd, denk ik. Het is maar goed dat ik mijn oude 100-400 nog niet heb weggedaan, want ik denk dat ik gewoon even op zoek moet naar een simpele body voor hem.

Re: Zo vader...

Geplaatst: 03 feb 2022 10:21
door Ron62
:up

Re: Zo vader...

Geplaatst: 03 feb 2022 22:48
door Elizaw
Wat leuk om zo met je zoon samen op pad te gaan :upc mooie serie geworden!

Geplaatst: 04 feb 2022 07:52
door MarcoEOS
Dank je wel Eliza!

Re:

Geplaatst: 05 feb 2022 12:29
door DE2_186
MarcoEOS schreef:Namens Joost: BEDANKT!!
even op zoek moet naar een simpele body voor hem.
Tip: Check de M50 met Viltrox EF-EFm adapter. Gebruikt op marktplaats is zeer betaalbaar. Als je m'n M6II eens met adapter wilt lenen om te kijken hoe dat gaat met jouw 100-400mm dan stuur je maar Pb. Dat is een stapje hoger dan M50, maar het kan een idee geven.
Je kan ook low end dslrs gaan kijken, maar dan heb je geen AF goed verspreid over het frame, of je moet AF callibreren terwijl dat dan niet kan..... Zou ik bij weg blijven.

Re: Zo vader...

Geplaatst: 05 feb 2022 12:53
door Tony
gefeliciteerd met deze mooie TC.... en heel erg leuk dat je zoon ook deze interesse heeft ... geniet er maar van :upc

Re: Re:

Geplaatst: 06 feb 2022 21:34
door MarcoEOS
DE2_186 schreef:Tip: Check de M50 met Viltrox EF-EFm adapter. Gebruikt op marktplaats is zeer betaalbaar. Als je m'n M6II eens met adapter wilt lenen om te kijken hoe dat gaat met jouw 100-400mm dan stuur je maar Pb. Dat is een stapje hoger dan M50, maar het kan een idee geven.
Je kan ook low end dslrs gaan kijken, maar dan heb je geen AF goed verspreid over het frame, of je moet AF callibreren terwijl dat dan niet kan..... Zou ik bij weg blijven.
Dank voor de tip. Wilde inderdaad even gaan kijken naar de body uit de XXD-serie. Als ik verder ga zoeken, stuur ik wel ff een pb voor je woonplaats ;) even testen is altijd fijn. Thanks voor het aanbod :up
Tony schreef:gefeliciteerd met deze mooie TC.... en heel erg leuk dat je zoon ook deze interesse heeft ... geniet er maar van :upc
Reken maar :up