Here are the Young Men

Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels langste zijde
Forumregels
Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels aan langste zijde
Gebruikersavatar
momentum60
Lid
Lid
Berichten: 8416
Lid geworden op: 05 jun 2008 15:20
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
Locatie: Den Haag

Here are the Young Men

Bericht Geplaatst:

Here are the Young Men
Claire Felicie


Periode
21 april 2011 - 22 mei 2011

Locatie
Melkweg Galerie
Marnixstraat 409
1017 PJ Amsterdam

Contactinformatie
telefoon: 020-5318181
fax: 020-5318199
e-mail: galerie@melkweg.nl
website: https://www.melkweg.nl" onclick="window.open(this.href);return false;




In het kader van haar fotoproject bezoekt fotograaf/kunstenaar Claire Felicie in juni 2010 de jonge mannen van de 13e infanteriecompagnie van het Korps Mariniers in Afghanistan. De jongens verblijven op de thuisbasis van de mariniers: de vooruitgeschoven post Combat Outpost Tabar in Uruzgan. Van de eenheid zijn dan reeds vijf jongens gewond geraakt. In april van datzelfde jaar zijn twee mariniers van de 13e infanteriecompagnie met hun Vikingvoertuig op een bermbom gereden en gedood. Hun dood heeft een grote impact op de groep.

Het Korps Mariniers is een elite-eenheid die geen vrouwen toelaat. De opleiding geldt als een van de zwaarste van de Nederlandse krijgsmacht. In haar fotoserie Here are the Young Men onderzoekt Claire Felicie wie de jonge mannen zijn die voor deze opleiding kiezen en hoe ze een uitzending naar een oorlogsgebied doorstaan. Daarvoor fotografeerde ze de mariniers van de 13e infanterie compagnie voor, tijdens en na hun uitzending naar de Afghaanse provincie Uruzgan. Naast de mannen zelf fotografeerde Felicie ook hun talisman en de ‘boodschap voor een geliefde’ die ze hen vroeg te schrijven.

De tentoonstelling in de Melkweg Galerie is de uitkomst van het project dat Here are the Young Men is. De centrale vraag die nu aan de orde komt is: is er iets te zien tussen het gezicht van voor, tijdens, en na de uitzending? De dubbelportretten en drieluiken die deze vraag onderzoeken, worden getoond in een context van portretten aan het front, foto’s van de ‘geluksdingetjes’ (talismannen), en de ‘boodschappen aan een geliefde’.

De titel Here are the Young Men is ontleend aan de openingszin van de song ‘Decades’ (1980) van de legendarische band Joy division. Een selectie van dit werk was op de manifestatie ‘Warzone’ van het fotofestival Noorderlicht te zien en is opgenomen in het gelijknamige boek ‘Warzone’ (uitgeverij Auralis Borealis, 2010).

Claire Felicie (1966) - autodidact - studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. In 2003 had ze haar eerste solo-expositie in de Melkweg Galerie. Daarna volgden vele exposities in het hele land als ook presentaties en publicaties. Haar werk bevindt zich in particuliere en in bedrijfscollecties. Claire Felicie wordt vertegenwoordigd door Galerie Pennings in Eindhoven.

De galerie is geopend woensdag t/m zondag van 13.00-20.00 uur.
Omhoog Profiel Foto's
Plaats reactie

Terug naar “Nieuws”