Er zijn tegewoordig idd setjes die TTL info meesturen, waardoor het dus zelfs "vol" automatisch gaat

(steeds meer fabrikanten komen hiermee , en de prijs is al aardig gedaalt hoor.)
Maar idd, zoals Moontjuh al aangeeft,.. we werken in de studio ook volledig manueel, dus waarom op locatie niet. Natuurlijk, TTL is makkelijker, maar als je manueel door hebt is het echt niet een onoverkomelijk iets.
+ bij manueel heb je zoals het woord al zegt volledige controle, wat je ook de mogelijkheid geeft af te wijken vd "standaard".
TTL zal altijd voor de juiste waarde gaan,.... ja, je kunt wat plussen en minnen op je flits licht maar de controle is beperkter dan wanneer je volledig manueel werkt.
Kijk voor de gein dit filmpje eens,... een beetje "strobist belichting instellen in een notendop

"
https://www.youtube.com/watch?v=w0g63DggyzQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Kortom TTL is idd makkelijker, maar zeker niet per definitie beter. Het limiteert mijn inziens toch wat vd mogelijkheden van deze soot van "rebelse" tak van fotografie