Flamboya - Vivianne Sassen

Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels langste zijde
Forumregels
Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels aan langste zijde
Gebruikersavatar
Wendy
Lid
Lid
Berichten: 8553
Lid geworden op: 09 mar 2008 17:21
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Vrouw
Contacteer:

Flamboya - Vivianne Sassen

Bericht Geplaatst:

Flamboya - Vivianne Sassen

21 november 2008 - 18 januari 2009

Foam toont een uitgebreid overzicht van het recente werk van Viviane Sassen, gemaakt tijdens haar verblijf in verschillende Afrikaanse landen.
Met dit werk poogt Sassen niet alleen de herinneringen aan haar kinderjaren in Afrika te verbeelden, maar stelt zij impliciet ook fundamentele vragen over beeldvorming, vooroordelen en de beperkingen van de fotografie.
De portretten die Sassen maakte in onder meer Zambia, Kenia en Tanzania zijn veelal intuïtief ontstaan in samenwerking met de geportretteerde.

Opvallend is het kleurgebruik, het geheel eigen gebruik van schaduwen en de licht surrealistische sfeer.
Sassen’s werk wijkt in sterke mate af van het stereotype beeld dat in het Westen bestaat van het Afrikaanse continent en haar bewoners.
De expositie bestaat ten dele uit werk waarmee Viviane Sassen eerder de Prix de Rome 2007 won, aangevuld met nieuw of niet eerder getoond werk.

Locatie:
Foam
Keizersgracht 609
1017 DS Amsterdam

Bron: Foam.nl
Omhoog Profiel Website Foto's
Plaats reactie

Terug naar “Nieuws”