Pagina 1 van 1

Gemanipuleerde legerfoto won prijs bij Zilveren Camera

Geplaatst: 23 jan 2009 09:20
door Wendy
Gemanipuleerde legerfoto won prijs bij Zilveren Camera

Defensiefotograaf Sjoerd Hilckmann noemt het ’achteraf gezien een stomme keuze’ dat hij in Uruzgan een foto van een gesleepte auto manipuleerde en die vorig jaar ook nog instuurde voor de Zilveren Camera (en een derde prijs won).

Hilckmann heeft naar aanleiding van vragen van Trouw over de foto besloten om met zijn verhaal naar buiten te komen. "Door de foto te manipuleren, heb ik de werkelijkheid geweld aangedaan", stelt hij. „Die auto was stuk en reed niet zelfstandig. De foto laat een ander beeld zien.”
Hilckmann benadrukt dat hij geheel op eigen initiatief heeft gehandeld en dat de sleepfoto de enige is die hij gemanipuleerd heeft.

Na de ontmaskering van Jean-Pierre Jans als photoshopknoeier begon het te knagen bij Hilckmann: " Ik ben ook niet helemaal eerlijk geweest".

Het ministerie neemt geen maatregelen tegen Hilckmann.

Lees meer bij Trouw.

Bron: [url=https://jan_edward.blogspot.com/]Photography weblog[/url]

Re: Gemanipuleerde legerfoto won prijs bij Zilveren Camera

Geplaatst: 23 jan 2009 09:28
door wilco
Nieuws foto's moet je niet mee knoeien

Re: Gemanipuleerde legerfoto won prijs bij Zilveren Camera

Geplaatst: 23 jan 2009 20:18
door Remkodevos
tja... another one bites the dust!! :D

Re: Gemanipuleerde legerfoto won prijs bij Zilveren Camera

Geplaatst: 23 jan 2009 22:23
door momentum60
Heeft het nieuws geen rubriek: "Manipulaties" ?
Vind het wel een gave foto !