5K or not 5K, that's the question

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Alchemist
Lid
Lid
Berichten: 1399
Lid geworden op: 21 apr 2015 09:53
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
Locatie: Sittard
Contacteer:

5K or not 5K, that's the question

Bericht Geplaatst:

Ofwel, ik heb keuzestress :)
Ik ben nu al een tijdje aan het rondkijken voor een foto-bewerking upgrade. Momenteel werk ik met een macbook pro, in combinatie met een 23-inch full hd scherm.
Na lang rondkijken ben ik tot de conclusie gekomen dat ik wil upgraden naar een iMac. Dit omdat de schijfruimte van de macbook dusdanig beperkt is dat ik te vaak bestanden tussen de nas en macbook aan het schuiven ben, en dat mijn workflow nogal vertraagd.

Nu echter mijn keuzestress: ik heb een aanbieding voor een jonggebruikte iMac 27, het laatste model voordat de 5K uitkwam. Dat scheelt ~1250 euro met een nieuwe 5K met verder min of meer dezelfde specs.
Is de 5K (samen met dat het dan wel een nieuw apparaat is) de meerprijs waard? Is het verschil in beeldscherm echt zo groot? Ik hoor graag of jullie hier ervaring mee hebben.
Omhoog Profiel Website Foto's
Gebruikersavatar
Henry
Lid
Lid
Berichten: 53264
Lid geworden op: 25 mar 2008 19:21
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Man
Locatie: Almere

5K or not 5K, that's the question

Bericht Geplaatst:

Ik heb niet vergeleken, maar gewoon voor de 5K gekozen omdat in de toekomst er steeds meer 5K's worden aangeboden, waardoor de 5K van nu beter zijn waarde behoud.
Toen ik de nieuwe 5K 27inch iMac naast mijn 6 jaar oude 24 inch Mac had staan, was het verschil "levensgroot".
Omhoog Profiel Foto's
Plaats reactie

Terug naar “Camera's, lenzen en toebehoren”