Saturnus en de huidige tijd

Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels langste zijde
Forumregels
Fotografie in het nieuws,
begeleidende foto's niet groter dan 600 pixels aan langste zijde
Gebruikersavatar
Wendy
Lid
Lid
Berichten: 8553
Lid geworden op: 09 mar 2008 17:21
Bezwaar bewerken: Nee
Geslacht: Vrouw
Contacteer:

Saturnus en de huidige tijd

Bericht Geplaatst:

Afbeelding
Foto: NASA/JPL/Space Science Institute

Saturnus en de huidige tijd

De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft afgelopen week foto’s vrijgegeven die de laatste maanden zijn gemaakt van Saturnus. Hoezo ‘if your pictures aren’t good enough, you were not close enough’? De beelden werden met een camera in het ruimtevaartuig Cassini gemaakt op circa een miljoen kilometer afstand van de planeet met de ring.

De foto’s - en filmpjes - zijn soms schitterend, en vaak ook informatief. Zo zien we de maan Prometheus een golvend patroon achterlaten in de ring van Saturnus, telkens als deze de ring raakt en vervolgens wordt teruggeslingerd.

De New York TImes wijdt een hoofdredactionele overdenking aan de foto’s: ‘This is the sort of thing that happens on Earth all the time: humans growing used to what is completely extraordinary. The hard part is grasping the actual — understanding that Cassini is actually out there, orbiting Saturn some 700 million miles away.’

NASA: Latest Press Images

Prometheus: Soft Collision

Bron: Photoq.nl
Omhoog Profiel Website Foto's
Plaats reactie

Terug naar “Nieuws”