Pagina 1 van 3

Bad Boy.......

Geplaatst: 31 okt 2016 20:45
door Erik Symoens
Afbeelding

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 31 okt 2016 20:46
door Geert
Fraai!
Zou perfect kunnen dienen voor de maandopdracht ;)

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 31 okt 2016 20:53
door Mendel
Leuke plaat, waar de bewerking de sfeer draagt. Zou zelf de bewerking in een layer leggen, en dan de jongen en het voertuig minder bewerkt over laten komen met een verloopje aldaar :)

Geplaatst: 31 okt 2016 21:26
door Henry
Mooi zoom-effect!
Spreekt me wel aan.

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 31 okt 2016 22:45
door Nuelle
Gaaaaf! :super

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 01:11
door fran
Ik had er al eerder op gereageerd. Ik vind het een toffe plaat.
Volgens mij is het niet echt een bad boy maar wel ondeugend.

Geplaatst: 01 nov 2016 01:32
door xafke
Leuk effect

Geplaatst: 01 nov 2016 07:01
door Wim
Leuke foto Erik.

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 08:19
door Deva
Gave spectaculaire plaat, niet te lang naar kijken want daar word ik duizelig van.
Is dit een opname met korte sluitertijd gecombineerd met een zoomfoto?
Of heb je dat zoom-effect met photoshop gerealiseerd?

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 08:21
door Erik Symoens
Hoi Deva......zoomeffect is behaald in photoshop en teruggehaald mede door layers met laagmasker....was eerst ingediend voor de maandopdracht maar daarvoor teveel bewerkt

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 08:23
door Deva
Dank voor je uitleg :up
Ik had hem al gezien als maandopdracht, fijn dat je het sportief opvat en de foto in een andere categorie hebt geplaatst zodat we er met z'n allen nog van kunnen genieten.

Geplaatst: 01 nov 2016 09:59
door Frans
Vraag me af of afkeuring op basis van fotoshoppen wel mag.

De regels laten photoshoppen toe.

Denk dat de leden uiteindelijk bij het stemmen het laatste woord hebben.

Re:

Geplaatst: 01 nov 2016 10:26
door Geert
Frans schreef:Vraag me af of afkeuring op basis van fotoshoppen wel mag.

De regels laten photoshoppen toe.

Denk dat de leden uiteindelijk bij het stemmen het laatste woord hebben.
Daar kan ik geheel in volgen, trouwens... Frans, je inzending voor de maandopdracht een aantal jaar geleden met het thema "herhaling".
Is de herhaling echt of heb je daar photoshop voor gebruikt?

https://www.photodrome.nl/forum/gallery ... age_id=889

Is trouwens een prachtige plaat.

Geplaatst: 01 nov 2016 10:48
door Henry
Nu Frans de knuppel werpt... Ik ben het eerlijk gezegd wel met hem eens. :blush
Sinds wanneer is photoshoppen niet toegestaan. Ik heb altijd begrepen dat Photoshoppen niet verboden is, maar dat je het niet "te gek" moet maken, want het is en blijft toch een fotografieforum.

Nu lijkt het me wel weer eens leuk om een opdracht te doen waarbij Photoshoppen een wezenlijk onderdeel is van de opdracht. Ik kan me herinneren dat we die hier vroeger ook wel eens hebben gehad.

Geplaatst: 01 nov 2016 11:10
door Frans
Voor mijn inzending destijds zijn 2 foto's gebruikt.
Verder in de nabewerking photoshop gebruikt.

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 11:29
door Geert
Dank voor je toelichting Frans!
Waar ligt dan de grens bij het gebruik van PS bij maandopdrachten? :dk

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 11:36
door AJL
Manipulatie is één rubriekdeel van het hele forum.....en de maandopdracht dient voor het hele forum.....photoshoppen mag dus

SUPERFOTO :proost

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 01 nov 2016 13:06
door bebogard
gave plaat :up

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 02 nov 2016 06:06
door Erik Symoens
Bedankt van jullie reacties,,,,was niet de bedoeling om de discussie van de maandopdracht opnieuw aan te wakkeren....maar als dit één van de opdrachten wordt elders met name "Photoshoppen",,,,,,,,dan doe ik niet mee!!!!!













:uitlach :uitlach :uitlach :uitlach :uitlach :uitlach :uitlach

Re: Bad Boy.......

Geplaatst: 02 nov 2016 08:27
door Deva
Deze zin bij de maandopdracht: "Bewerken is geen bezwaar, maar vergeet niet dit is een fotoforum en geen photoshopforum", geeft eigenlijk weinig richtlijnen.
Wim zal misschien vinden dat bewerkingen beperkt moeten blijven tot uitsnijden, rechtzetten, witbalans... en een ander leest vooral 'bewerken geen bezwaar' en die gaat helemaal los met effecten en andere manipulaties.
Het lijkt me onmogelijk om ergens een duidelijke grens te trekken, ook al omdat je als moderator in veel gevallen niet kunt weten wat iemand heeft zitten doen.

Een lastig punt, want ik kan ook begrijpen dat het de bedoeling van de maandopdracht is dat je je fotografische kwaliteiten toont. Ik was bij deze foto eerst in de veronderstelling dat het een in- of uitgezoomde opname was en vond het resultaat verbazingwekkend strak. Wim begreep dat het effect uit photoshop kwam en ik ben blij dat te weten voordat ik hele dagen ga proberen zo'n mooi effect te krijgen met alleen de camera en een zoomlens.
De foto zou bij mij hoge punten hebben gekregen, maar dan vooral omdat ik dacht dat Erik de zoomtechniek uitmuntend beheerst.

Geen idee wat wijsheid is, misschien moeten we het maar gewoon aan de moderator overlaten.