Pagina 1 van 1

Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

Geplaatst: 15 mei 2009 08:16
door Wendy
Afbeelding

Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

In sommige gevallen zijn op foto’s gemaakt met de EOS 1D Mark III en EOS 1Ds Mark III ronde vlekken te zien. De oorzaak is een te grote hoeveelheid smeerolie bij fabricage van de camera. Canon belooft getroffen camera’s schoon te maken.

Canon heeft op haar websites een servicemededeling gepubliceerd over het probleem. De smeerolie wordt in de spiegelbehuizing van de camera gebruikt om bewegende delen van de camera te smeren. Als er teveel olie wordt gebruikt bij de fabricage van de camera, is het mogelijk dat de olie door normaal gebruik van de camera wordt verspreid over het oppervlak van het het laagdoorlaatfilter (LPF). Deze bevind zicht voor de CMOS-sensor.
Het resultaat zijn ronde vlekken op foto’s gemaakt met de ‘getroffen’ camera’s.

Canon biedt haar excuses aan voor het probleem. Bezitters van een 1D Mark III of 1Ds Mark III die last hebben van de olievlekken kunnen contact opnemen met de fabrikant. Canon zal de spiegelbehuizing gratis schoonmaken en de overtollige olie verwijderen om te voorkomen dat de olie zich verspreid. Ook zegt Canon maatregelen te nemen om de hoeveelheid smeerolie die tijdens fabricage wordt gebruikt te beperken, zodat olievlekken minder vaak zullen voorkomen.

Bron: Digifotopro
Meer info: Canon.nl

Re: Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark II

Geplaatst: 15 mei 2009 08:32
door Vioto
even topic titel aanpassen en in het bericht zelf?

in de tekst staat "1D Mark III of 1Ds Mark III" en de topic staat mark II ;)

Re: Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

Geplaatst: 15 mei 2009 09:28
door Wendy
Aangepast. Dank je wel. :up

Re: Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

Geplaatst: 15 mei 2009 09:49
door momentum60
Vind wel dat Canon steeds veel problemen heeft...
Ga toch twijfelen :angel

Re: Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

Geplaatst: 15 mei 2009 09:50
door Wendy
Nee, dat moet je anders zien: Canon geeft probleempjes toe en doet er wat aan. :DD

Re: Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

Geplaatst: 15 mei 2009 10:21
door Vioto
elk merk heeft haar eigen problemen.
maar om dan het merk de rug toe te keren vind ik iets te veel van het goede.
zolang ze het erkennen en repareren zonder kosten dan is er vrij weinig aan de hand vind ik.
het zou pas slecht zijn als ze het niet willen repareren zonder kosten.

Re: Olievlekken op sensor Canon 1D Mark III en 1Ds Mark III

Geplaatst: 15 mei 2009 10:26
door Storm
Wanneer je veel produceert is de kans op fabricagefouten ook groter en Canon gaat volgens mij heel goed met deze fouten/problemen om. Dit zegt ook direct genoeg over de aftercare van Canon :)