Pagina 1 van 1

Meer controle bij filmen met 5D mkII

Geplaatst: 27 mei 2009 07:32
door Wendy
Afbeelding

Meer controle bij filmen met 5D mkII

Canon heeft vandaag laten weten dat een firmware update voor de EOS 5D Mark II nieuwe handmatige controle toevoegt voor de filmfunctie. Diafragma, ISO en sluitertijd kunnen nu handmatig worden ingesteld zodat geen ingewikkelde trucs nodig zijn om dit aan te passen.

Sinds het uitbrengen van de 5D Mark II in september 2008 heeft Canon’s Research en Development team goed geluisterd naar feedback van klanten met betrekking tot de filmfunctie van de camera. Hoewel klanten enthousiast waren, was de consensus dat handmatige controle nodig was om de filmfunctie echt goed in te kunnen zetten. De nieuwe firmware is op 2 juni beschikbaar via de Canon Europe support site.

Bron: Digitale fotografietips

Re: Meer controle bij filmen met 5D mkII

Geplaatst: 27 mei 2009 08:39
door jeroentje
Dit is wel mooi, en erg interessant.

Natuurlijk kon dit technisch al veel langer, maar ik denk dat Canon het tegenhield vanwege het feit dat ze dan teveel met hun eigen camcorders zouden concureren. Echter is dit zo voor Canon, maar Nikon maakt geen camcorders en de vraag vanuit gebruikers voor deze functies was best groot. Je ziet maar weer hoe een fabrikant overstag kan gaan.

Het geeft de gebruiker in ieder geval veel meer mogelijkheden en kan nu ook serieus filmen.
Ben benieuwd wat qua sluitertijd de grenzen zijn.

Re: Meer controle bij filmen met 5D mkII

Geplaatst: 27 mei 2009 09:53
door Henry
Ik wil geen filmcamera... :D

Re: Meer controle bij filmen met 5D mkII

Geplaatst: 27 mei 2009 16:53
door Martinvh
Jammer,....

Iemand die voor deze prijzen een "foto"toestel koopt wilt foto's maken geen fimpjes,..... had liever iets van ontwikkeling richting ruisbeheersing oid op de plaats daarvan zien zitten. Evenals bij de D90 van Nikon vind ik dit geen goede ontwikkeling :(

Is puur gemaakt voor markting ,.. om de wat rijkere ermee te laten patsen en te laten zijn dat zij een duurder toestel kunnen betalen dan een pocketcam,..... waar ze natuurlijk de b*llen van snappen en never nooit alle functies van zullen gebruiken/benutten.

Iemand die (semi)proffesioneel foto's wilt maken wilt een fototoestel
Iemand die (semi)proffesioneel video's wilt maken wilt een videocamera

Bleh ,.... ik vind het echt jammer :(