Pagina 1 van 1
Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 13:13
door kolenkid
Deze foto`s zijn in verschillende dierentuinen gemaakt met de 350d en 40d:
#1 Leeuw

#2 Kraanvogel

#3 prairiehondje

#4 Idem

#5 Manderijn eend

#6 Mandril met jong

#7 Jong olifantje

#8 Stokstaartje

Ik ben weer benieuwd naar jullie mening zowel positief als negatief
groetjes Annette
Re: Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 15:16
door Mendel
Mooie serie dit uit de dierentuin.
Leeuw staat er fijn en scherp, en wordt goed gepresenteert met een rustige achtergond en fijen kleuren.
Kraanvogel oogt goed scherp op de kop, terwijl de onscherpte op zijn kopveren en de stand ervan het alles een kunstige vorm geeft.
Derde foto is mijn favoriet, lef beestje in eigenwijze houding met zijn knuistjes aan het eten, en het grasje ertusssen. Goede scherptediepte van oog naar handjes.
Vierde is iets minder, doordat daar de houding wat minder is, en de handjes net buiten de scherptediepte vallen.
Vijde, de manderijn eend is fijn spektakel van kleuren, oogt goed scherp. Compositie spreekt me wat minder aan.
Zesde is de minste uit de serie, onderwerp wordt niet fijn geprensteert qua compositie, had deze meer ruimte gegeven, oogt nu als een zakelijk portret.
Zevende is lief en vertederend beeld om te zien, maar ook hier vindt ik de compositie wat minder, en had dit jong wat meer ruimte gegeven, en wat meer van de ouders laten zien. Nu ogen die poten zo storend in beeld, niet ter zake doendend.
Achtste had een fijn en sterk portret kunnen zijn, ware het niet dat de scherptediepte verkeerd ligt, en de ogen onscherp ogen....jammer.
Dit alles gezegd hebbende, weet ik hoe moeilijk het is om in dierentuinen fijne compositie's te maken, zonder de bezoekers, en kooien uit beeld te houden. Daarin ben je wonderwel geslaagd.
Re: Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 15:45
door pipanda
Mooie serie
Aan de uitgebreide visie van Mendel heb ik weinig toe te voegen
De 1e van de leeuw vind ik het mooist uit deze serie

Re: Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 15:47
door Kimeta
Leeuw: compositie erg leuk.. lekker dichtbij en met zijn kop de juiste kant in.. de kleuren vind ik wel wat dof..
Kraanvogel: een mooie leuke foto.. wel jammer dat niet heel zijn kuif erop staat.. erg mooie achtergrond..
Prairehondje: eigenlijk hetzelfde verhaal als bij de leeuw betreft de kleur.. Kleuren mogen wat intenser.. compositie echt erg goed. De tweede vind ik wat minder. Vind zelf vaak een zijaanzicht net wat mooier. Maar wellicht is dat een persoonlijk iets.
Manderijneend: echt erg mooi die kleuren. Zo helder, zo strak.. voor mijn gevoel had er bovenin de foto net wat meer ruimte mogen zitten.. maar echt een mooi plaatje hoor..
Stokstaartje: een erg leuke gezellige lieve foto.. compositie geweldig.. enige puntje, jammer dat niet alle 'snorhaartjes' erop staan..
Re: Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 20:00
door Gotchas
Fraaie serie hoor, kben wel benieuwd wat voor lens je hebt gebruikt,
kan het zo snel niet vinden. Ik gok op een 300mm....
-De leeuw ziet er netjes scherp uit met mooie pose.
Persoonlijk vind ik hem wel wat krap gekadert.
-De kroonkraanvogel is super. Mooie egale achtergrond met prima kleuren en scherpte.
Absoluut mijn favoriet.
-De prairiehondjes zijn enig zoals altijd! Blijdorp?
2e mist wel wat scherpte op de voorpoten.
-Mandarijn eend is prachtig van kleur.
Komt op mij wel iets bewogen over.
-De mandril heb je op een prima intiem moment vastgelegt.
Misschien iets meer ruimte aan de onderkant erbij en van de bovenkant eraf.
-Olifantje prima scherp en mooi van kleur.
-Stokstaartje mooi scherp op de ogen en ook weer prima van kleur.
Persoonlijk zie ik liever het gehele beeld scherp, maar dat is mijn smaak.
Al met al wat mij betreft een prima serie

Re: Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 20:22
door Tony
valt weinig meer aan toe te voegen,absoluut een mooie serie, waarin de kraanvogel er voor mij uitspringt ook al had ik graag zijn kuif helemaal gezien

Re: Wat dierentuin foto`s
Geplaatst: 28 jun 2008 21:22
door kolenkid
Bedankt weer voor de reactie`s
Hier kan ik wat mee!!
De meeste foto`s zijn met de 300mm f4 van canon gemaakt. Een heerlijke lens met een fijn bokeh.
De kraanvogel heb ik bewust de veren op zijn kop niet helemaal erop gezet omdat ik anders de compositie wat saai vond. En zijn kop komt mooier uit.
De foto van de mandril is niet gecropt ook deze foto heb ik bewust zo gemaakt omdat ik de balkenpartij waar op ze zit lelijk vind.
groetjes Annette