Pagina 1 van 1

Flowers

Geplaatst: 28 jun 2008 13:53
door Mussie
Hier zijn wat van me foto's die ik gemaakt heb in een parkje vlakbij overveen.
Ook deze foto's zijn gemaakt met de Sony Alpha 200.

Afbeelding
Iso: 100
Belichtingstijd: 1/320
F-stop: 5.6
Brandpunt: 200mm
Geen flits gebruikt

Afbeelding
deze foto is niet in overveen gemaakt maar in me eigen tuin.
Iso: 100
Belichtingstijd: 1/400
F-stop: 6.3
Brandpunt: 200mm
Geen flits gebruikt

Re: Flowers

Geplaatst: 28 jun 2008 14:54
door Mendel
De eerste spreekt me erg aan, heel fijn gebruik van bepertke scherptediepte, ene bloem komt goed los van de rest van de bloem die fijn wegloopt in de onscherpte.

Wel enige aantekeningen:

- beperkte scherptediepte ligt jammer genoed alleen aan de linkerzijde van bloem, was fijner geweest wanneer die geheel erin lag. Gezien je EXIF zou ik de iso hebben verhoogd en de sluiterijd iets omlaag hebben gedaan voor een kleiner diaframa, en meer scherpte.

- schaduw in de achtergond linksboven oogt wat grauw

- bloem mischien iets uit het midden houden

Tweede spreekt me niet aan, hoewel je hier een mooi spel van zon en licht door het gebladerte hebt willen vastleggen, is het resultaat voor de kijker geen plaat die de aandacht vasthoudt.

Re: Flowers

Geplaatst: 28 jun 2008 14:57
door Mussie
Bedankt voor de tips ik ga hier de volgende keer aan denken.
en kijken wat ik dan bereik.

Re: Flowers

Geplaatst: 28 jun 2008 17:06
door Henry
Tweede spreekt mij ook niet aan. Weet even niet precies wat je hier ons wilde laten zien (het beeld had jou wel getrokken en doen besluiten om hier een foto van te maken). Iets om over na te denken dus :)

Het beeld van de eerste bevat een mooie compositie en de bloem komt mooi los van de achtergrond :up De scherpte had meer op de bloem mogen liggen. Daarnaast zie ik rechtsonder in de foto nog een streepje (draadje van een spinneweb?) wat mijn aandacht trekt als ik naar de foto kijk.

Re: Flowers

Geplaatst: 29 jun 2008 00:07
door Mussie
ik vond de tweede foto wel iets hebben weet niet precies wat maar het trekt mij wel aan.

bij de 1ste foto had ik dat ene streepje links benede niet eens opgemerkt dus heb geen idee wat het is miss wel spinnenweb of een deel van een andere plant.

maar bedankt voor de tips ;)

Re: Flowers

Geplaatst: 29 jun 2008 13:28
door Wendy
Toch is de 2e er een waar ik naar blijf kijken. Het is net of je verstopt bent onder de struiken in het donker en naar het licht kijkt... :DD

De 1e heeft een mooie DOF. Had het voorste bloempje wel graag iets scherper gezien. Heb je, na het verkleinen, wel naverscherpt?