Pagina 1 van 1

Pulmonaria officinalis

Geplaatst: 08 mar 2019 11:31
door Jo
Longkruid is nu niet bepaald fotogeniek. Daar is de opbouw van de plant te "lomp" voor.
De bladeren zitten vrij warrig aan de diverse stengeldelen, de bloemdelen zitten meestal als een behaard kluwen bij elkaar, daardoor oogt het geheel donker en druk.
De Geslachtsnaam Pulmonaria duidt op de gevlekte bladeren welke met een beetje fantasie vergeleken kunnen worden met een longkwab.
Enige geneeskrachtige werking tav de ademhalingswegen verbergt de soortnaam Officinalis. Planten met een geneeskrachtige werking kregen in het Linnaeus-tijdperk deze soortnaamaanduiding toebedeeld.
De geslachtsorganen (stamper en meeldraden) worden ongelijk rijp zodat de plant afhankelijk is van kruisbestuiving. Alleen het rijpe stuifmeel kan terechtkomen op een rijpe stamper en dit kan dus op deze wijze nooit bij één en dezelfde plant zijn.
In mijn upload heb ik de grassprieten laten staan ondanks het feit dat dit misschien wat rommeliger werkt.
Foto is gemaakt op een koud rijpachtig morgenuurtje.
Afbeelding

Re: Pulmonaria officinalis

Geplaatst: 08 mar 2019 12:32
door Clairesymoens
Wow! Ik vind deze foto zeer mooi!
De druppeltjes, haartjes (details) komen goed uit.
Het is een scherpe mooie foto. De graspieten storen me niet.
:super

Geplaatst: 08 mar 2019 12:57
door Rob Olivier
Goed scherp maar ik vind het licht op het plantje niet zo mooi. Die is m.i. wat te donker t.o.v. de bloem zelf. Ook had ik het plantje meer rechts in beeld willen zien. Wel een prachtige achtergrond.

Re: Pulmonaria officinalis

Geplaatst: 08 mar 2019 13:13
door Jo
Bedankt voor jullie reacties!!! :) :) :)
@Rob: Longkruid is niet bepaald fotogeniek zoals ik in mijn inleiding al zei.
Om het beoogde effect van de druppeltjes en de BG te krijgen heb ik met tegenlicht gewerkt. Vandaar dat er ook door de opbouw van de plant grote donkere schaduwpartijen ontstaan. Ik had misschien met meer zijlichtinval kunnen werken maar hierbij was ik bang dat het licht dan weer te vlak zou zijn geweest.
Ik begrijp je opmerking over het rechts plaatsen van het onderwerp ivm de inleidende kijkruimte maar persoonlijk wijk ik nog wel eens af van deze regel en eigenlijk krijg ik nu (volgens mij voor het eerst) er een opmerking over. Had ik dit hier wel gedaan dan was de bloem te centraal komen te staan of ik had het blad rechts moeten afsnijden.......... ;) ;) ;)

Geplaatst: 08 mar 2019 14:02
door Rob Olivier
:up

Geplaatst: 08 mar 2019 14:05
door Jannette
De scherpte is idd mooi, voor mij is het licht wat te hard, compositie vind ik verder niet storend zeker na de uitleg!

Re: Pulmonaria officinalis

Geplaatst: 08 mar 2019 16:01
door Ron62
Voor mij is het geheel ook wat te 'hard' Jo en ik zie nog knap wat ruis in de achtergrond.....compo is voor mij ook prima zo. :)

Re: Pulmonaria officinalis

Geplaatst: 08 mar 2019 16:41
door Ab59
Voor mij is ie het net niet, te hard licht en de foto kijkt niet lekker.

Re: Pulmonaria officinalis

Geplaatst: 08 mar 2019 19:00
door Jo
Dank voor jullie reacties!!! :) :) :)
Weer een poging met Longkruid mislukt maar ik geef de moed niet op. Detailfoto's kunnen mogelijk wel in de smaak vallen. Dus op naar nieuwe kansen.......... ;) ;) ;)