Pagina 1 van 1
lucas
Geplaatst: 13 mei 2021 19:45
door yveske
vandaag nog eens met m'n zoon op pad geweest voor foto's .
We probeerde de trein in de foto te betrekken geslaagd ?
Graag jullie reactie

Geplaatst: 13 mei 2021 19:55
door Frans
Zeker geslaagd. Vrolijk beeld.
Re: lucas
Geplaatst: 16 mei 2021 09:12
door yveske
Dank je Frans voor je reactie
De rest voor het kijken
Mvg
Geplaatst: 16 mei 2021 09:25
door Frans
Jammer dat verder niemand je voorziet van opbouwend commentaar.
Re: lucas
Geplaatst: 16 mei 2021 11:18
door jurjengroendijk
Het betrekken van de trein in je foto is zeker geslaagd. Naar mijn mening misschien zelf iets te veel
Door het licht op de trein wordt de aandacht vooral naar de trein geleid. Je zoontje is donker gekleed en eist daardoor automatisch iets minder de aandacht op. Ook de compositie heeft hier invloed op.
De trein oogt onscherp. Heb je dit effect zelf toegevoegd? Of was het een rijdende trein?
Terwijl ik deze vragen type realiseer ik mij dat ik meer vragen heb over de tein dan over je zoontje op de foto. Dat geeft denk ik ook al genoeg aan

Geplaatst: 16 mei 2021 13:11
door Frans
Jurjen dat had ik vanmorgen toen ik mijn commentaar schreef ook in gedachten.
[img]http://efpe-arts.nl/Foto/yveskezoon.jpg[/img]
Re: lucas
Geplaatst: 16 mei 2021 13:44
door Daniel Doyen
Voor mij gaat de aandacht hier ook vooral naar de de trein en de vele grafitis...
Eigenlijk heb je hier twee foto's,, eén van de trein en omgeving, en eén van je zoon, (die "overduidelijk" voor jou poseert),
zonder dat er enige relatie is tussen de twee.
DD.

Re: lucas
Geplaatst: 16 mei 2021 16:16
door Tony
ik kan me wel vinden in de vorige reactie's waardoor de zoon er wat ingeplakt overkomt

Re: lucas
Geplaatst: 16 mei 2021 19:07
door yveske
Bedankt voor alle reacties
De bedoeling was een snel rijden trein en dat die minder aandacht vroeg
Deze trein was net vertrokken 100 m van het station dus
Ik begrijp de reacties over de trein mss toch maar beter zonder reizen ?
Alles aan deze foto is zoals het was niet geplakt of vervaagd
Mvg
Geplaatst: 19 mei 2021 10:51
door DE2_186
Ik vind de vaagheid van de trein eigenlijk wel goed werken, en de graffiti op de trein en het.... hokje zijn voor mij een verbindend element.
Ik ben het met anderen eens dat de verhouding in hoeveelheid licht op de trein vs het gezicht niet mewerkt. Verder is de indeling een hoop 90 graden hoeken en rechte lijnen. Het valt ook niet mee om dat anders te krijgen met zo'n hokje er bij. Ik denk dat je meer kan met schuine en kromme lijnen (rails op een emplacement met een (flauwe)bocht er in ofzo) en dan een trein in de achtergrond. Of je schiet langs een trein als hij naar de trein kijkt. Zijn er loopbruggen over het spoor in de buurt? Er zijn veel mogelijkheden, zeker als je echt environmental gaat en hij wat kleiner in het frame mag.
Tip: Neem een (handig inklapbaar) huishoudtrapje mee. Hoger is vaak beter. Altijd en eeuwig bij spoorse omgevingen is je standpunt te laag om tot een goed lijnenspel te komen. Je klimt dan op een kastje, maar dat staat dan weer op de verkeerde plek, of je gebruikt zo'n klapschermpje om het boven je hoofd te houden, maar dan is stilhouden weer lastig, etc. etc. Als je je hoogte kunt kiezen heb je veel meer compositiemogelijkheden. Of de jonge man er ook geduld mee heeft om dat uit te proberen is een andere zaak. Misschien eerst er anders eens wat dingen proberen zonder hem?
Geplaatst: 30 mei 2021 14:24
door Provorm
Ik denk dat ik het ventje veel meer naar voren had gehaald. Zodat de muur achter hem zit Uitnodigend beeld om er als Strobist op los te gaan maar dan wel in kleur. Graffiti vind ik in zwart wit net zo mooi. Groet, Johan.