Pagina 1 van 1

Eerste poging

Geplaatst: 06 feb 2022 15:45
door Boelo81
Bij een vriend die wat meer bedreven is voor het eerst wat geprobeerd met portretten. Geen hele professionele setting, maar wel aardig kunnen klooien. Dat valt nog niet mee trouwens; aanwijzingen geven, licht bepalen, camera-instellingen etc. Maar best leuk om te doen. Twee plaatjes:
Afbeelding[/img]
ƒ/4.5 57.0 mm 1/13 320

F2
Afbeelding
ƒ/4.5 57.0 mm 1/8 320

Re: Eerste poging

Geplaatst: 06 feb 2022 21:27
door jurjengroendijk
Ik ben geen 'portret-deskundige', maar ik denk dat dit twee heel fraaie eerste pogingen zijn waarbij F1 mijn voorkeur heeft. Dat heeft denk ik o.a. te maken met de houding/vorm van zijn armen. Bij F2 staat vooral zijn rechter arm wat verder van zijn lichaam af waardoor het lijkt dat hij wat meer op zijn armen leunt. Doorda bij mij deze suggestie gewekt wordt, zoek ik gevoelsmatig naar hetgeen waar hij op leunt. Dat zal waarschijnlijk op zijn been zijn, maar ik zie dat niet in de foto waardoor het beeld voor mijn gevoel dit stukje mist.

Op F1 zit het model ontspannender en komt hierdoor wat natuurlijker over. Je zou misschien nog iets kunnen vinden van de schaduwen van zijn bril, maar dat vind ik nooit zo problematisch. De schaduw op de achtergrond op F1 zorgt voor een mooie dieptewerking. Echter het licht op zijn gezicht vind ik wat aan de harde kant waardoor je best harde schaduwlijnen op het gezicht krijgt. Naast zijn bril zie je dit ook op zijn hals gebeuren, en daar vind ik het iets storender dan bij zijn bril. Maar goed, dat is wat mij betreft mierenvrijerij en ik denk dat je een mooi portret geschoten hebt.

Re: Eerste poging

Geplaatst: 06 feb 2022 23:46
door Ron62
Netjes voor een eerste keer. :up

Ik volg wat betreft de houding in de 1e en de 2e, dus mijn voorkeur gaat ook naar de 1e.
De schaduw in de achtergrond vind ik eigenlijk wat minder, ziet er een beetje uit als een grote vlek in de achtergrond.
Bij de 1e heb je ook wat minder schaduw in het gezicht, dat vind ik prettiger, ook bij de 1e had dat van mij nog wel wat minder gemogen....bij de 2e heb je precies een licht stukje rond het linkeroog(rechts voor de kijker) wat er zo net op lijkt of je met een gericht lampje in het oog scheen.

Het blijft natuurlijk smaak, maar ik denk dat ik de kleurenversies mooier zal vinden. ;)

Re: Eerste poging

Geplaatst: 07 feb 2022 00:23
door Ab59
:chapeau

Geplaatst: 07 feb 2022 11:16
door Frans
De eerste keer heb je inderdaad heel veel om op te letten.

Zo te zien met een vrij kleine flitslamp zonder reflectiescherm?

Met bril best moeilijke keuze.
Schaduw van bril netjes buiten het oog gehouden.
Schaduwen verzachten als je het licht dichterbij zet.

In foto 2 zit je wat lichtniveau op de schedel op het randje van te veel.

Lichtaval van boven naar beneden is vrij steil.
Heeft met vorm en omvang van de verlichting te maken.

Geplaatst: 07 feb 2022 13:05
door nikkwaus
voor een van de eerste foto's zeer netjes!

Re: Eerste poging

Geplaatst: 07 feb 2022 16:23
door petervaneekelen
De opmerkingen van Frans raken denk ik wel de kern. Zeker de eerste keer (of keren) als je met flitslicht werkt is het een technische oefening, dus de feedback wordt vanzelf technisch van aard (het licht is wat hard door de kleine en/of op afstand staande lichtbron, de schaduw van de man zelf doordat hij dicht op de wand zit. Kleine ruimte?). De man lijkt me een frequent bezoeker van de sportschool :)

Re: Eerste poging

Geplaatst: 08 feb 2022 22:13
door Ahum
Ik zou je aanraden om wat zachter licht te gebruiken en je model verder van de achtergrond te zetten.
De rest van de tips zijn al gegeven. :up

Geplaatst: 13 feb 2022 18:04
door Boelo81
Dank voor het uitgebreide commentaar. Daar kun je wat mee. Het was overigens zonder flitser. Met daglichtlampen, de softbox was stuk, dus idd wat harder licht. Overigens vind ik zo'n schaduw bij F1 nog wel leuk.