Pagina 1 van 1
Nieuwe serie : Rood ( gecorrigeerd ivm verkeerde plaatsing )
Geplaatst: 05 jul 2008 13:04
door Vertasual
Goedemiddag Photodromers, vanmorgen kwam ik in mijn achtertuin dit ( vetplantje ? ) bloemetje tegen net voordat hij omgemaaid zou worden, hieronder de 8 foto's die m.i. het beste gelukt zijn.
Voor alle foto's geldt : dezelfde camera op statief, dezelfde macro lens, geen kleurcorrectie, lichte verscherping vanwege verkleining van het formaat en noise reduction via een PS3 plugin.
Graag jullie ongezouten commentaar
Foto 1 :
Shutter Speed: 10/5000 second
F Number: F/7.1
Focal Length: 52 mm
ISO Speed: 100

Foto 2 :
Shutter Speed: 10/5000 second
F Number: F/7.1
Focal Length: 34 mm
ISO Speed: 100

Foto 7 :
Shutter Speed: 10/5000 second
F Number: F/6.3
Focal Length: 58 mm
ISO Speed: 100

Foto 8 :
Shutter Speed: 10/5000 second
F Number: F/6.3
Focal Length: 61 mm
ISO Speed: 100

Re: Nieuwe serie : Rood
Geplaatst: 05 jul 2008 16:18
door Mendel
Eerste is beresterk, deze foto's worden gemaakt en gekraakt door de juiste ligging van de beperkte scherptediepte, en die ligt hier erg fijn waardoor de meeldraadjes lijken te ontstijgen aan een rood/gele zee van de onscherpte. Sterke uitsnede.
Tweede spreekt me minder aan, het is hier de scherptediepte die voor mij verkeerd ligt, en daardoor geen aangenaam beeld creert.
De derde is verassend vanwege de fijne dieptewerking langs de onderste blaadjes, had mischien liever de scherpte op de wat hogere meeldraadjes hebben willen zien.
De laatste lijkt me een crop van de eerste, heb een sterke voorkeur voor de eerste, vanwege de ruimte die het heeft.
Re: Nieuwe serie : Rood
Geplaatst: 05 jul 2008 19:54
door Vertasual
Hee Mendel, dank je voor je commentaar :-)
Je had bij de tweede liever de scherptediepte in het centrum gehad ?
Sorry voor de insecten, was zo lekker aan het ctrl-c / ctrl-v-en dat ik daar niet bij nadacht... *bloos* Zal dat zo corrigeren.
Leuk dat je de zevende verrassend noemt
De laatste foto is geen crop van de eerste, het zijn 2 aparte foto's, maar ik snap waarom de eerste je voorkeur heeft.
Ik had verwacht dat je zou zeggen dat ik teveel verscherpt had, was ik een beetje bang voor eigenlijk, dus dat viel weer mee ;-)
Margo
Re: Nieuwe serie : Rood
Geplaatst: 05 jul 2008 20:07
door Frits
Voor mij ook de eerste als beste. Insekten staat er ook loeischerp op, maar hebben niet de lekkere compositie. Ben benieuwd of iemand het plantje herkent, ik helaas niet. Misschien heb je nog een foto van wat verder weg?
Ah,... de insekten zijn afgesplitst inmiddels. Dan houden we nog het onbekende vurige plantje over.
Re: Nieuwe serie : Rood ( gecorrigeerd ivm verkeerde plaatsing )
Geplaatst: 05 jul 2008 20:25
door betuwefotograaf
Kleurige en mooie serie waarvan de eerste de beste dof heeft .....

Re: Nieuwe serie : Rood ( gecorrigeerd ivm verkeerde plaatsing )
Geplaatst: 05 jul 2008 20:35
door Vertasual
Dank voor het commentaar Frits en betuwe :-)
@Frits, ik heb helaas geen foto van dat plantje van verder weg, en ik ben al helemaal geen flora-deskundige, maar het lijkt een beetje op een distel, meerdere knoppen dicht bij elkaar bovenaan een lange harige steel, veel platte bladeren op de grond ( hm in het gras dus ) met ook de nodige haren... Ik moet bekennen dat ik niet al te vaak op de compositie heb gelet maar zoveel mogelijk foto's heb gemaakt omdat dit de eerste keer was dat een insect lang genoeg stil wilde zitten ;-)