Pagina 1 van 1

Rood Guichelheil

Geplaatst: 02 aug 2023 23:43
door Jo
Een plantje uit de Sleutelbloemfamilie. Éénjarig en bloeit van mei tot diep oktober. Dan sterft het plantje af. De gevormde zaden kiemen pas laat in het voorjaar, maar dan ontstaat er een gigantisch groeitempo. De bloemen zijn net weermannetjes: bij vrolijk, zonnig weer gaan ze open om toch redelijk vroeg in de avond of late middag alweer dicht te gaan. Bij slecht, regenachtig weer sluiten ze snel of gaan helemaal niet open. Guichelheil is een vreemde naam voor een plantje. Guichel is een oud woord voor dwaas, gek, waanzinnige en heil betekent genezen. Letterlijk gezien zou het plantje dan genezing moeten brengen voor dwazen, waanzinnigen. Het zou in de Middeleeuwen daadwerkelijk gebruikt zijn als geneesmiddel voor melancholie en hondsdolheid.
Er komt in ons land ook nog een soort voor met blauwe bloemen. Het meest nog in Zuid-Limburg. Maar deze soort is veel zeldzamer.
Jammer genoeg heb ik deze laatste nog niet kunnen ontdekken.

Afbeelding

Geplaatst: 02 aug 2023 23:50
door muggie
Mooie foto van een prachtig bloemetje. Wel wat veel ruis.
Ik kan de naam wel volgen. Mensen met hondsdolheid lijken behoorlijk dwaas. Dus wanneer dit plantje hen genas …

Geplaatst: 03 aug 2023 09:20
door Frans
Mooi plantje dat je ondanks het harde licht mooi hebt vastgelegd.

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 13:44
door petervaneekelen
Heel mooi, zoals vrijwel altijd en dat geldt ook voor de tekst.

Ik zie ook wel iets schemeren, maar of het ruis is? Je had gezien je verhaaltje in elk geval voldoende licht :D

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 15:05
door Maarten
Mooie foto! :up
Het verhaal ook weer verhelderend!

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 16:34
door fran
Staat er mooi op Jo.

Ik wil je niet jaloers maken maar de blauwe versie net zoals de rode trouwens is hier redelijk algemeen.
Hier de blauwe versie, geen hoogstandje, is genomen met mijn mobieltje.
Afbeelding

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 16:48
door Jo
:shock :shock :shock :good2 :good2 :good2(toch wel een ietsiepietsie jaloers....)

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 16:53
door Jo
Dankjewel allemaal voor jullie reacties :) :) :) . Er was genoeg licht maar zoals Frans al opmerkte, het licht was redelijk hard. Foto is gemaakt met de kleine Sigma met intensiontube icm ja hij doet het nog steeds de 400D uit 2007. 1/320e, F7.1 en iso 200. Dat is voor de 400D net op het randje. Of ouderdom ook een rol speelt, durf ik niet te zeggen.

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 20:55
door petervaneekelen
Geen idee Jo, hoe oud ben je dan geworden? :rof

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 21:18
door Maarten
petervaneekelen schreef:Geen idee Jo, hoe oud ben je dan geworden? :rof
:D

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 03 aug 2023 23:19
door Jo
petervaneekelen schreef:Geen idee Jo, hoe oud ben je dan geworden? :rof
Is 2x de helft ook een goed antwoord!!!! :rof :rof :rof

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 04 aug 2023 08:32
door PetraS
Jo schreef: Is 2x de helft ook een goed antwoord!!!! :rof :rof :rof
:chapeau

-- 04 aug 2023 08:32 --


Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 10 aug 2023 00:39
door Jo
:up :up :up

Geplaatst: 21 aug 2023 20:39
door Autopat
Zeer mooie foto met mooie kleuren

Re: Rood Guichelheil

Geplaatst: 23 aug 2023 13:23
door Jo
Dank je!!! :) :) :)