Pagina 1 van 1
Portret
Geplaatst: 16 dec 2023 20:34
door Maarten
Nikon Z5 - Lensbaby Sweet80
ISO160 - 1/80
Re: Portret
Geplaatst: 16 dec 2023 21:07
door petervaneekelen
Een heel mooi model en een fraai portret
Het is duidelijk waar je inspiratie vandaan komt, wat haast een beetje jammer is want het origineel is zo sterk dat je daar nooit aan kunt tippen. Toch vind ik dit ook een krachtig portret geworden

Re: Portret
Geplaatst: 17 dec 2023 08:07
door wilw
Mooie dame, mooie kleuren.
De ogen, of beter gezegd het rechteroog (voor de kijker links) springt er uit.
Voor mij had de DoF groter gemogen. Het andere oog loopt voormijn smaak wat te ver weg in onscherpte.
Re: Portret
Geplaatst: 17 dec 2023 10:24
door Ab59
Mooi vastgelegd met fijne kleuren. DOF misschien een kwestie van smaak.

Geplaatst: 17 dec 2023 10:42
door BenM
Ik vind het een mooie model, een mooie pose en mooie kleuren. Ik zie echter nogal veel onscherpte in het haar, het voorhoofd, de mond, de doek en dat belet me om de foto de waardering te geven, die ze zou moeten krijgen. Aan de andere kant, de onscherpte maakt de foto wel zachter en dat versterkt de uitstraling van de foto.
Geplaatst: 17 dec 2023 11:14
door filipo
Belichting en model zien er ok uit.

De onscherpte veroorzaakt door de lensbaby is een kwestie van smaak. Ik zit momenteel nog in het kamp voor iets meer afstand nemen en daardoor meer scherpte in het gezicht.

Geplaatst: 17 dec 2023 11:52
door Frans
Mooi portret met creatief gebruik van de Lensbaby.
Het is even wennen. Denk dat op print het effect subtieler is.
Geplaatst: 17 dec 2023 12:39
door muggie
Ik ben niet zo'n liefhebber van een lensbaby. De DOF is in dit - overigens mooie! - portret mij te gering. Dat kunnen we natuurlijk smaak noemen, maar is dat niet met alle beoordelingen zo?
Re: Portret
Geplaatst: 17 dec 2023 13:02
door Fotosmurf
Ik moet ook wel wennen aan de DOF maar in deze een heel mooi beeld met een fraai model in mooie kleuren.
Geplaatst: 17 dec 2023 13:05
door MarcoEOS
Mooie, sprekende foto! De DOF werkt voor mij wel.
Re: Portret
Geplaatst: 17 dec 2023 20:41
door Maarten
Dank voor de reacties!
Ik snap de verschillende standpunten omtrent de scherpte.
Smaken verschillen nu eenmaal.
@Peter: inderdaad, ik had Steve McCurry in gedachte bij het maken van deze foto. Ik ben het helemaal met je eens dat deze foto het niveau de foto van het Afghaanse meisje bij lange na niet haalt. Ik wilde het eens proberen met een Lensbaby
Ook blij dat er zelfs aan mijn uitgaven wordt gedacht. Bij fotografie moet je soms een beetje experimenteren... en dat kost geld!
Geplaatst: 19 dec 2023 08:41
door Hermanus
Fraai portret en ik hou hier wel van, want het spelen met kleine dof geeft wat extra's.
Geplaatst: 19 dec 2023 14:32
door Foto vriend
Ik volg wilw.
Re: Portret
Geplaatst: 19 dec 2023 18:24
door Yves
Ik heb het ook niet zo voor dit type lens.
Ik vind persoonlijk dat je veel betere resultaten kan bekomen met een f1.4 lens.
Mvg Yves
Geplaatst: 19 dec 2023 19:40
door zjev-mol
..ik volg yves, omdat bij het werken met volle opening een " logische onscherpte " ontstaat / het lensbaby verhaal doet mij met weemoed terug denken aan de pioneertijd tijdens de reportages ; akkoord er kon tijdens het vergroten wel wat gefoeterd worden tussen het objectief en het papier; wij deden het met een gewoon glaasje dat op maat gesneden was en in een cokin-houder paste, op dit glas werd een beetje vaseline gesmeerd om een soft effect te bekomen / liefst met bijna volle opening, want anders waren de veeglijnen te sterk....gezellige tijd was dat....kun je het voorstellen: soms was de vaseline te veel gesmeerd en dan zat er niets anders op dan deze te verwijderen met een beetje alcool en een zakdoekje, .... de mensen waar je dan in de kerk kort bij stond dachten dat ze naast een fotograaf-dronkaard stonden ...