Pagina 1 van 1

Oogcontact 4 + z/w

Geplaatst: 02 jan 2024 01:48
door Ron62
Afbeelding


z/w:

Afbeelding

Re: Oogcontact 4

Geplaatst: 02 jan 2024 02:23
door Hans v Ee
Prachtige foto, kijkt lijkt wat triest :)

Geplaatst: 02 jan 2024 06:46
door Foto vriend
Hij heeft een bijna menselijke uitdrukking , mooie foto de achtergrond kleur vind ik niet zo mooi maar dat is persoonlijk.
Ook vraag ik mij af of alleen het koppie mooier was geweest.

Geplaatst: 02 jan 2024 11:28
door Frans
Fraai oogcontact. Spreekt me meer aan dan de vorige.

Geplaatst: 02 jan 2024 13:55
door Hermanus
Heel mooi portret !

Re: Oogcontact 4

Geplaatst: 02 jan 2024 14:05
door petervaneekelen
Ik volg Frans. Toch blijf ik het idee houden van een zekere triestheid, die Hans ook benoemt, en die ik eigenlijk altijd wel ervaar bij dierentuinfoto's. Kan ook projectie van mijn kant zijn natuurlijk.

Re: Oogcontact 4 + z/w

Geplaatst: 02 jan 2024 14:23
door Ron62
Bedankt voor de fijne reacties. :chapeau

@Ronald, de achtergrondkleur vind ik juist mooi en dat is inderdaad persoonlijke smaak, maar door jouw opmerking(en ook die van Frans, Hans en Peter) heb ik de foto omgezet naar z/w, daardoor wordt ie nog wat dramatischer(vind ik dan) en de mensen die de kleur niet mooi vinden worden ook op hun wenken bediend. :D
En jouw opmerking over nog wat meer croppen snap ik ook, maar dit is voor mijn doen al een hele flinke crop....eigenlijk al teveel. ;)

Wat betreft het droevige kijken van dieren denk ik zelf dat wij ze misschien ook wel iets teveel 'vermenselijken', we vergelijken de dieren met onszelf en daardoor denken we dat het beestje droevig kijkt.
Bij deze foto heb ik dat zelf ook, maar ik heb het zeker niet bij alle dierentuinfoto's, ik zie ook zat dieren die(in onze ogen dan) wel vrolijk kijken/lijken.
Ik weet natuurlijk niet of ik gelijk heb wat betreft dat droevig kijken en vermenselijken, want je kunt het ook niet even vragen aan de dieren....je kunt het wel proberen, maar je krijgt geen antwoord. ;)

Ik weet wel dat veel mensen hun huisdieren teveel met mensen vergelijken en daardoor gaat het vaak ook niet helemaal goed met het opvoeden van bijvoorbeeld een hond....sprak toevallig pas nog een vrouwtje met een klein hondje en toen kwam het gesprek ook daar op neer en ze zei dat ze zelf ook doorhad dat ze dat deed(vermenselijken), maar dat het ook moeilijk was om dat niet te doen, maar eigenlijk wel beter.

Re: Oogcontact 4 + z/w

Geplaatst: 02 jan 2024 17:35
door Ahum
Mooie foto, niets op aan te merken. :chapeau

Re: Oogcontact 4 + z/w

Geplaatst: 02 jan 2024 18:10
door Yves
Mooi,ik geef wel voorkeur aan de kleurversie :up

Mvg Yves

Re: Oogcontact 4 + z/w

Geplaatst: 02 jan 2024 20:11
door Active
De aap staat er mooi scherp op :up
Voor mijn toch ook de kleuren versie

Geplaatst: 06 jan 2024 00:12
door muggie
Hij staat er fraai op, al zou ik aan de onderkant een stukje hebben afgesneden. De kleuren versie vind ik de mooiste.

Re: Oogcontact 4 + z/w

Geplaatst: 10 jan 2024 00:22
door Ron62
Bedankt nog. :chapeau

@Johan, wat meer croppen, zodat de aandacht nog wat meer op het koppie zou liggen had ik nog wel gewild, maar dan zouden er helemaal weinig pixels over blijven, dus maar voor deze optie gekozen. ;)