Pagina 1 van 1

Portret met de Yashica

Geplaatst: 22 mei 2024 18:58
door RK-Fotografie
Hierbij een portret van Jet, gemaakt met de Yashica MAT124G TLR op Kodak Portra 160 film. Een pracht van een camera, zeker om portretten meet te maken. Ik kan hier gewoon mijn Godox flitsers mee aansturen d.m.v. het X contact op de camera. Erg leuk om mee te experimenteren. De film heb ik digitaal ingescand met een CanoScan 9000F mkII

Afbeelding

Re: Portret met de Yashica

Geplaatst: 22 mei 2024 20:34
door Megan2057
Prachtig portret, iets van de linkerkant afhalen denk ik. :upc

Re: Portret met de Yashica

Geplaatst: 22 mei 2024 20:58
door petervaneekelen
Ambachtelijk werk :up

Yashica heb ik vroeger ook mee gewerkt maar dat was een goedkoop model, wel grootbeeld maar daar was ook alles mee gezegd. Zo te zien is dit beter spul ;)

Geplaatst: 22 mei 2024 22:15
door BenM
Da's een prachtig portret!

En je triggert me! In 1984 heb ik een Yashica MAT 124G gekocht (op Flickr staan een aantal foto's/dia's, die ik ermee gemaakt heb). Ik was erg onder de indruk van de kwaliteit van de foto's, die ik er toen mee gemaakt heb. Ik heb de camera nog steeds en ga 'm toch maar weer 's voor de dag halen om er weer wat foto's mee te maken. Terug naar analoog, da's weer heel wat anders dan met AI bezig zijn ;)

Re: Portret met de Yashica

Geplaatst: 22 mei 2024 22:46
door RK-Fotografie
Bij de Yashica draait het om de lens. Als je een exemplaar hebt of kan krijgen met lenzen zonder schimmels en krassen, en als het dan ook nog eens yashinon ipv de yashikor lens is. dan kan je er zeker mooie beelden mee maken. Helemaal met de Kodak filmpjes.

Geplaatst: 23 mei 2024 07:52
door Hermanus
Mooi portret met heel fraaie scherpte en kleuren.

Geplaatst: 23 mei 2024 08:24
door Foto vriend
Mooi portret ik zou er niets aan veranderen.

Geplaatst: 24 mei 2024 11:52
door ican-art
Mooi hoe de kleuren en het licht zacht uitgestreken lijken. Heel erg fijne plaat met prachtige tinten!

Re: Portret met de Yashica

Geplaatst: 07 aug 2024 13:08
door BenM
RK-Fotografie schreef:Bij de Yashica draait het om de lens. Als je een exemplaar hebt of kan krijgen met lenzen zonder schimmels en krassen, en als het dan ook nog eens yashicon ipv de yashikor lens is. dan kan je er zeker mooie beelden mee maken. Helemaal met de Kodak filmpjes.
Gisteren heb ik (eindelijk) m'n Yashica Mat 124G teruggevonden. Er zit een Yashinon lens op en die lijkt nog geen sporen van schimmel of krassen te hebben. Ik ga binnenkort maar 's een filmpje aanschaffen :)

Geplaatst: 09 aug 2024 04:23
door RK-Fotografie
Haha leuk dat ik je daardoor aangespoord hebt, ik ben benieuwd naar de foto's.

Re: Portret met de Yashica

Geplaatst: 09 aug 2024 08:56
door Botje
petervaneekelen schreef:Ambachtelijk werk :up

Yashica heb ik vroeger ook mee gewerkt maar dat was een goedkoop model, wel grootbeeld maar daar was ook alles mee gezegd. Zo te zien is dit beter spul ;)
Mijn eerste 2 spiegelreflex camara's waren 2de hands Yashica's, nu zo'n 35 jaar geleden. En die staan nog steeds bij mij in de kast.