Pagina 1 van 1

Analoog Portret

Geplaatst: 03 aug 2024 21:41
door RK-Fotografie
Nog maar weer eens een analoog portretje. Wederom de Yashica MAT 124G van stal gehaald met Kodak Portra 160 film. In mijn ogen de beste film voor portretten! Model Tooske staat schuin voor een Godox AD600B met een 150cm grote octabox, aan de rechterkant eenGodox AD100Pro flitsertje om de achtergrond wat extra licht te geven. (Zie het schema voor de lichtopstelling)
Het negatief heb ik zelf ingescand met een Canon Flatbed scanner en in photoshop enkel wat stofjes weggehaald en de toning wat aangepast en een klein tikkie verscherping toegepast.
Afbeelding
Afbeelding

Geplaatst: 03 aug 2024 23:58
door Fotosmurf
Zeer fraai portret neergezet door de fotograaf maar zeker ook door je model.

Mooi model die het wel vaker doet denk.

Leuk ook dat je de opstelling laat zien.

Geplaatst: 04 aug 2024 00:02
door RK-Fotografie
Het leuke is dat zij eigenlijk alleen bij mij geposeerd heeft in de studio. Ik heb haar al meerdere keren voor de lens gehad. Het is echt een natuur talent, ik prijs mezelf dan ook gelukkig dat ik af en toe eens wat foto's van haar mag maken.

Re: Analoog Portret

Geplaatst: 04 aug 2024 00:52
door Maarten
Wat mij betreft hulde voor het model en fotograaf :up
Prachtige analoge foto! Mooie licht en fraaie zachte afwerking!
Ook weer super dat je de opstelling erbij vermeld en dat je aangeeft welk toestel en filmrol je hebt gebruikt.
Al even stiekem gegoogeld op de gebruikte camera en film. Redelijk betaalbaar en het proberen waard....

Geplaatst: 04 aug 2024 06:59
door RK-Fotografie
Mocht je tot aanschaf over willen gaan naar dit prachtige cameraatje. Let op dat de lenzen goed zijn! Er zijn er genoeg te vinden, maar vaak met vlekken op de lens of zelfs schimmel. Het beste is om iets meer uit te geven en jezelf verzekeren van schone lenzen. Ik had eerst namelijk niet zo'n hele goede gekocht., maar nu heb ik een pareltje. Met name op Amazon vind je mooie exemplaren.

Geplaatst: 04 aug 2024 11:13
door Frans
Fraaie foto van een model dat zich uitstekend leent voor dit soort ingetogen foto's.

Klein puntje wat mij opvalt is de schijnbare houding van de rechterarm.
Schijnbaar omdat het komt door de mouw en het wat ontbreken van definitie in het gebied onder de oksel (heel donker).
En wat komt er dan? Het naar buiten gedraaid lijken van de rechterarm.

Denk overigens dat mede een rol speelt dat het model wat naar achteren lijkt te buigen.

Re: Analoog Portret

Geplaatst: 04 aug 2024 19:30
door RK-Fotografie
Het is een jurk, met mouwen die wat wijder uit lopen naar de handen. Ik zie eerlijk gezegd niet wat jij bedoeld met een arm die naar buiten gedraaid zou zijn. :dk

Geplaatst: 04 aug 2024 19:51
door janjan33
Ingetogen portret. Kleuren daarmee in balans. Hoogstens wat donker rechtsonder voor de kijker.

Geplaatst: 04 aug 2024 21:33
door nelly-nolte
Mooi portret en prachtig licht en schattig model.

Geplaatst: 04 aug 2024 21:37
door Frans
Als je het niet ziet begrijp ik dat helemaal.
Kan het in woorden niet beter uitdrukken.
Dus ik doe ook geen verdere poging.

Re: Analoog Portret

Geplaatst: 04 aug 2024 23:19
door petervaneekelen
Heel mooi weer. Doe je de filmontwikkeling zelf?

Re: Analoog Portret

Geplaatst: 04 aug 2024 23:49
door RK-Fotografie
Het lijkt me op zich leuk om zelf te ontwikkelen, maar het is best een gedoe en dan weet ik ook niet zeker of het resultaat goed is. Ik laat de filmpjes dus ontwikkelen bij een hele goede fotowinkel in Haarlem. Kost ongeveer 7 euro, daarvoor ga ik niet zelf zitten klooien. En zij hebben er heel veel ervaring mee. Inscannen doe ik dan weer wel zelf, want dat is weer een hoger kostenplaatje anders.

Re: Analoog Portret

Geplaatst: 05 aug 2024 00:09
door petervaneekelen
Kan ik volgen, zo deed ik het vroeger ook.

Re: Analoog Portret

Geplaatst: 05 aug 2024 00:53
door Ahum
Mooie softe foto en een prima modelletje. :up Als ik weer analoog zou gaan werken zou ik het weer allemaal zelf willen doen. De eerste foto's waren met baden en later met de trommels, leuke tijd. :D

Geplaatst: 05 aug 2024 16:44
door RK-Fotografie
Ja, die trommels heb ik ook al eens voorbij zien komen. Misschien toch eens een keertje proberen dan haha.

Geplaatst: 05 aug 2024 22:12
door zjev-mol
..mooi gedaan : het spannende aan analoog werken is dat het een tijdje duurt eer men iets ziet van het resultaat ...

Geplaatst: 05 aug 2024 22:41
door Meksjoef
Fraai! Ook erg handig het tekeningetje eronder :)

-- 05 aug 2024 21:41 --

Fraai! Ook erg handig het tekeningetje eronder :)