Pagina 1 van 1

Op de uitkijk

Geplaatst: 28 nov 2009 03:08
door daveheuvel
Dit is mijn eerste foto die ik plaats op een forum. Ik weet niet zo goed of deze hier goed staat. Ik ben benieuwd wat jullie er van vinden. Alle feedback is welkom.

Foto instellingen:
sluiter-/belichtingstijd 1/1600 sec, f/4.20, iso 200, op 80 mm

F1
Afbeelding

Groet, dave

Re: Op de uitkijk

Geplaatst: 28 nov 2009 10:43
door Mendel
Eerste wat mee meteen aanspreekt zijn de goede compositie, kop kijkt guitig om het hoekje naar de kijker, en met veel ruimte en achtergrond in de onscherpte weet je meteen een sfeerbeeld te creeeeren.

Tweede is de goede scherptediepte op de kop, die hem uit de foto lift en diepte geeft.

Halsband ziet er niet zo nieuw uit, ben niet per definitie tegen een halsband bij hondenportreten, maar zo als deze een beetje versleten had je hem wel mogen afdoen.

Zon komt nu van opzij, schaduwen geven diepte, maar je camera verliest in de schaduwen wel detail en daar speelt de ruis iets op. Met de zon in je rug had je dat kunnen voorkomen.

Geplaatst: 28 nov 2009 11:13
door Henry
Goede plaat, scherpte, diepte en kleuren spreken met net als de compositie aan.
De halsband had er van mij niet op gehoeven. Rechterkant van zijn kop is een beetje (te) donker.

Re: Op de uitkijk

Geplaatst: 28 nov 2009 13:39
door flipjetiel44
een prima binnenkomer en uiteraard Welkom met in de toekomst nog vele inzendingen.
Het meeste is al gezegd, maar persoonlijk zou ik iets van de bovenkant afhalen, dan zitten zijn oren wel bijna tegen de rand, maar je bent wel het blauw tussen de bomen/huizen kwijt. :)

Geplaatst: 28 nov 2009 23:57
door daveheuvel
Bedankt allemaal voor de feedback. Heb ik weer bijgeleerd.

groetjes dave

Geplaatst: 29 nov 2009 11:50
door Louise.V
:welkom
En ik zou inderdaad ook een stukje van de bovenkant eraf halen,verder een mooie opnamen :up

Re: Op de uitkijk

Geplaatst: 01 dec 2009 22:14
door daveheuvel
Ik heb wat gedaan met de feedback, daarvoor dank. :D

Hieronder een update. Ik heb iets van de bovenkant en de background gehaald. Ook heb ik wat gespeeld met de contrast, helderheid, verminderen van ruis. Ik hoop dat dit iets heeft opgelevered.

Ik zie nu wel dat deze foto niet een al te beste foto is qua licht, vooraal aan de voorzijden bij de neus veel verlies van kwaliteit door geen rekening te houden met de zon, zoals mendel al zei.

Update foto

Afbeelding

Ik heb een vraagje: Ik heb deze foto bewerkt op mijn laptop en daar zag de foto er beter uit als de eerste foto. Op mijn andere scherm met een dynamisch contrast van 25.000 is deze update veel lichter en komt anders op het scherm als op mijn laptop, en niet beter dan de 1 foto. Kan iemand mij misschien vertellen hoe ik dit kan voorkomen zodat het niet veel uitmaakt op welk scherm de foto's bekeken worden?

Geplaatst: 01 dec 2009 22:18
door keesg
Een prachtig ras. Van mij mag je hem ook best helemaal laten zien!

Op dit plaatje vind ik vooral hoe de hond kijkt erg sterk.

Gr. Kees.