Pagina 1 van 1
Bloem op vaasje.
Geplaatst: 09 aug 2008 22:54
door leen
Onlangs deze foto gemaakt van deze bloem op een kannetje.

35mm
f 6.3
1/2 sec
iso 100
Re: Bloen op vaasje.
Geplaatst: 09 aug 2008 23:04
door Mendel
Verlichting is hier super verloopt mooi van licht naar donker op de vaas, met als kroon het tegenlicht op de knoppen. Goede scherpte, en kleuren, en balans in de compositie doordat het takje naar links gaat.
Re: Bloen op vaasje.
Geplaatst: 09 aug 2008 23:14
door mark
Ik vind de achtergrond niet echt passend. Het is een strak zwarte achtergrond met een klassiek vaasje er voor, ik zie liever een onscherp klassiek interieur of een raam of een muur (houten schroten o.i.d.) op de achtergrond waardoor de foto sfeer krijgt. Ook vind ik het vaasje onder een beetje vreemd aangesneden, ik zou hem er helemaal op gezet hebben.
belichting is wel netjes, vooral het takje met de knoppen komt mooi uit
Re: Bloen op vaasje.
Geplaatst: 09 aug 2008 23:23
door Mira
Ook ik vind het licht hier erg fraai en de compositie goed! Wel denk ik dat Mark gelijk heeft met z'n opmerking over de strakke achtergrond i.c.m. het klassiek ogende vaasje.
Re: Bloem op vaasje.
Geplaatst: 10 aug 2008 09:30
door Gotchas
Super belichting, compo en scherpte.
Het vaasje vind ik minder geslaagd, komt denk ik dat hij verder niet zo in het geheel past zoals Mark ookal aangaf. Zwarte achtergrond vind ik echter wel erg mooi voor de bloem.

Re: Bloem op vaasje.
Geplaatst: 10 aug 2008 12:29
door Henry
Heel mooi licht van links wat de bloem mooi belicht

Heb je ook van voren ingeflitst? Geeft blauwe reflecties op de vaas en was denk ik niet nodig geweest.
Zwarte achtergrondjes vind ik bij bloemen vaak net iets te donker.
Re: Bloem op vaasje.
Geplaatst: 11 aug 2008 15:18
door leen
Bedankt voor de reacties
@Mark ik was aan het expirimenteren om een egale zwarte achtergrond te krijgen dus een keukenstoeltje gepakt en over de rugleuning een zwart t-shirt gedaan en wat foto's gemaakt gewoon in het midden van de huiskamer.
@Henry nee niet geflitst of ingeflitst, het meeste licht kwam schuin van achteren uit het venster waar de zon op stond en is eigenlijk een gedeeltelijke tegenlicht opname omdat door het achtervenster op het noorden veel minder licht komt.