Pagina 1 van 1

bloemen

Geplaatst: 27 mei 2010 16:38
door [saskia]
Hallotjes,

De vorige keer kreeg ik een tip dat de achtergrond te druk was, nu heb ik er een zwarte plaat achter gedaan. Verder heb ik hem nu op de macro stand gezet ipv. p-stand. Wat ik ook nog wilde is het onderwerp niet zo in het midden zetten elke keer, maar dat lukt niet. Zodra het scherpstelgedeelte ergens neer zette, ging het weer weg.. Best wel raar want volgens mij is het weleens vaker gelukt..
Het enige probleem is, dat ik de foto's van m'n camera heb verwijderd en nu kan ik de exif niet meer terug zien. :unsure Nou ben benieuwd wat jullie ervan vinden.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Re: bloemen

Geplaatst: 27 mei 2010 19:06
door Tony
eerst even over de grootte van de foto's, om ze echt goed te beoordelen is 900p aan de langste zijde nodig,ook is het mooier ;) heb je de foto's nog verscherpt na het verkleinen ? ze zouden allemaal wel wat scherper mogen, uitsnede van je eerste b;oem vind ik wel mooi :) de eerste boterbloem is naar mijn smaak de mooiste, de laatste lijkt een waas te hebben

Re: bloemen

Geplaatst: 27 mei 2010 19:15
door [saskia]
Tony schreef:eerst even over de grootte van de foto's, om ze echt goed te beoordelen is 900p aan de langste zijde nodig,ook is het mooier ;) heb je de foto's nog verscherpt na het verkleinen ? ze zouden allemaal wel wat scherper mogen, uitsnede van je eerste b;oem vind ik wel mooi :) de eerste boterbloem is naar mijn smaak de mooiste, de laatste lijkt een waas te hebben


Ok dan zal ik ze de volgende keer 1ntje groter uploaden :)
Ik werk eigenlijk nooit met fotobewerkinsdinges... Alleen soms iets donkerder of lichter maken, maar verder niet..

Geplaatst: 28 mei 2010 12:43
door HendrikJD
Saskia, wat voor soort camera heb je?
Compact / Digitale Spiegelreflex (DSLR) ?
Met een speigelreflex adviseer ik je de camera op manual focus (handmatige scherpstelling) te zetten. Dan heb je nl. helemaal geen last van het feit dat je fototoestel naderhand opnieuw scherp stelt op het verkeerde onderwerp. Zoals Tony ook al schreef mis ik nog wat scherpte in je opnames. Met een fotobewerkingsprogramma kun je dit gemakkelijk oplossen. (zelf gebruik ik de Nederlandse versie van Paint Shop Pro X2 Ultimate. Redelijk makkelijk om de basisprincipes aan te leren.)