Pagina 1 van 1

Rechtdoor kijken

Geplaatst: 26 jun 2010 13:21
door AJL
Afbeelding

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 26 jun 2010 13:33
door Mendel
Staan er netjes in de beeldopbouw op, met goede scherpte, attributen zijn alles zeggens alsmede de kleren, doen het hier goed tegen de zwarte achtergrond.

Zou de dame denk ik de pot ipv rechts van ons, links hebben laten vasthouden, zodat er geen schaduw op de man valt.

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 26 jun 2010 21:51
door AJL
Dank u Mendel :up
Nochtans was die achtergrond niet pek zwart maar gestreept grijs

Geplaatst: 26 jun 2010 22:02
door Peter
Ik weet het niet. Op een of andere manier kijkt het door de bewerking(en) niet lekker weg.

Is dit een reclamefoto voor de Belgische Intratuin? ;)

Re:

Geplaatst: 26 jun 2010 22:54
door martijn1
pdm_fotografie schreef:Ik weet het niet. Op een of andere manier kijkt het door de bewerking(en) niet lekker weg.


ik volg, vind de vlekken aan de kanten en vooral om de mensen erg storend..iets gedaan qua bewerking achtergrond?

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 26 jun 2010 23:16
door Gemini
Ik vind de achtergrond ook niet echt fijn kijken; had het niet iets natuurlijks kunnen zijn?
Licht lijkt wel in orde zo.
De (voor ons) rechtse hand van de man vind ik wel ongelukkig: lijkt net of zijn vingers zijn afgesneden.
En ik mis scherpte.

Geplaatst: 27 jun 2010 00:00
door Provorm
Wat een kwalitatief slecht beeld. Mag ik dat zeggen? Het ziet er uit alsof de foto veels te donker is genomen en toen flink is opgekrikt met alle gevolgen van dien. Ik denk dat dit bij een goede belichting er heel anders had uitgezien. Voor een volgende keer, zorg voor kleding zonder vlekken. Ziet er nu zo slordig uit.

Gr johan.

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 27 jun 2010 08:15
door Gotchas
Sorry, dit beeld kan me ook niet bekoren ziet er te bewerkt uit bovendien mis ik scherpte in de gezichten! De zwarte achtergrond zorgt er inderdaad voor dat ze flink afsteken maar toch kijkt het niet lekker op de een of andere manier :blush

Geplaatst: 27 jun 2010 11:47
door gjdenbesten
Vlekken op de kleren, het is maar of je dat wilde....De tekst "rechtdoor kijken" helpt niet met een interpretatie. Schaduw van de plant is lelijk, maar de gezichten zijn vooral hard. Niet goed belicht en vervolgens niet goed bewerkt. Intratuin (Belgisch of niet) zal deze foto niet gebruiken. Vierkante uitsnede is wel goed voor deze compositie. Gewoon opnieuw proberen dus....

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 27 jun 2010 12:23
door AJL
's Zondags is voor deze zelfstandigen, familiedag...en een zeldzame rustdag. Dus is de shoot alleen na de werkuren. Om 18hoo wou ik foto's buiten nemen met een mooi passende achtergrond, was toen harde zon op die plaats; de zonstand was dan voorbij de hoge huizen gekomen en dit als resultaat.
Dus maar binnen dan....Maar..wacht nog even ik moet eerst nog de bloemen water geven.....ja...nu hebben we gedaan, nu moogt ge even foto's maken want we moeten nog naar huis koken voor de kinderen.
Dit is het resultaat. Maar ja.....de omstandigheden tellen niet voor de foto...alleen het fotoresultaat wordt beoordeeld. :blink

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 27 jun 2010 12:36
door Gemini
Degenen die de foto bekijken kennen al de omstandigheden niet van elke foto die voorbijkomt.
Er wordt (dus) beoordeeld op het beeld dat men voorgeschoteld krijgt. :)
Dat doe je zelf ook bij foto's van anderen AJL. ;)

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 28 jun 2010 09:15
door DandA
Het nemen van de foto is ook maar 1/125 sec. tijd genoeg zou je zeggen. :D

Het kan inderdaad lastig zijn. Leg uit aan de mensen dat het tijd kost en dat het niet even kan na sluitingstijd en het koken. Willen de mensen daar niet aan dan neem je niet de foto.
Hoe graag jezelf ook wil dat het gaat lukken... want dat doet het niet. Het is een foto maar dat is het dan ook.
Foto is erg vlak geen spanningsveld tussen schaduwen en hooglichten dat mis ik vooral in de foto.

Re: Rechtdoor kijken

Geplaatst: 29 jun 2010 07:47
door AJL
Sommigen zeggen, te vlak verlicht ; geen spanning...Als ik het licht meer opzij zet hebben ze diepere rimpels

Geplaatst: 29 jun 2010 08:04
door DandA
Ja, maar daar zit ook de uitdaging om beide goed te krijgen :)