Pagina 1 van 2

In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 22 okt 2011 21:01
door AJL
Tessa was heden weer aan de beurt als slachtoffer voor de lens
F1 : met grijskaart wat levensecht beeld geeft
Afbeelding

F2: met automatische witbalans(=update)
Afbeelding

Re: In het hooi

Geplaatst: 22 okt 2011 21:02
door albertus
mooi model, mooie belichting.
:upc achtergrond had van mij iets minder opvallend gemogen.

Geplaatst: 22 okt 2011 21:08
door Artep
Heel mooi belicht en prachtig scherp. Alleen jammer dat haar haren wegvallen tegen haar truitje maakt het allemaal zo zwart. Achtergrond vind ik leuk!

Re: In het hooi

Geplaatst: 22 okt 2011 21:08
door fran
Mooi belicht, goed van kleur en scherpte.
Ik zou de twee haren een over de wang en een over het voorhoofd weg poetsen. Misschien kan je de achtergrond nog iets blurren en ik den dat een vignetting het hier goed zou doen met name om de focus van de toch wel aandacht vragende lichte achtergrond wat te onderdrukken. Verder blijft het een mooi model.

Geplaatst: 22 okt 2011 21:09
door Eus
Ik had iets meer 'verwacht' van het hooi, dus iemand in het hooi ipv het hooi alleen als 'achtergrondje' te zien... Vind het eigenlijk een beetje een saai portret... :dk
Persoonlijk zou ik die twee haren wegshoppen (voor de kijkers links van de neus en rechtsboven het rechteroog). Onder het (voor de kijkers) rechteroog vind ik haar 'wal' erg opvallend en er zit ook iets van een lichte streep in die ik niet zo mooi vind. Ik zou het wegshoppen maar misschien heb je hier duidelijk de keuze gemaaakt dat niet te doen :) .
Vat mijn kritiek niet persoonlijk op, ik schrijf wat ik heus vind en bedoel het uitsluitend opbouwend :vlag !

Re: In het hooi

Geplaatst: 22 okt 2011 23:02
door BT
Ik vind dit een mooi portret, het moet niet altijd spannend zijn toch?
Niets op aan te merken! :up

Re: In het hooi

Geplaatst: 23 okt 2011 09:03
door AJL
Dank u voor jullie reacties

Re: In het hooi

Geplaatst: 23 okt 2011 09:18
door boerBon
Sluit me aan bij Artep :up

Re: In het hooi

Geplaatst: 23 okt 2011 12:15
door AJL
Daar kan ik mij in vinden. Ik zie die schaduwzijde van de haren niet als een probleem; bij mijn amateuristische shoots kiest het model haar kledij, anders zouden de haren ook meer afsteken :proost

Geplaatst: 23 okt 2011 14:35
door Eus
@BT: nee, het hoeft zeker niet altijd spannend te zijn, maar toen ik de titel 'in het hooi' zag bij portretten verwachtte ik wat anders, wat spannenders, zo bedoelde ik het eigenlijk. Sorry als ik een andere indruk wekte :) .

Ik vind de retouchering van de update erg mooi. Mbt de witbalans kies ik echter voor de warmte van het origineel!

Geplaatst: 23 okt 2011 16:58
door Frans
Mooie pose/expressie en goed contact met de lens.

Vraagje AJL. In het origineel zit veel meer detail in de kleding. Heb je die bewust zo donker gemaakt? En zo ja waarom?

Geplaatst: 23 okt 2011 18:33
door LinseyP
Voor mij de eerste versie. Ziet er veel natuurlijker uit!

Re: In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 23 okt 2011 20:44
door AJL
Dank u voor jullie reactie

Ik heb de F2 met een andere witbalans, die het gezicht wel mooi maakt, maar de haren en trui worden te blauw; ik weet niet hoe ik dat in één foto moet verwezenlijken.

Frans...op jou vraag : ik heb beide ongeveer gelijk behandeld, dus niet bewust anders gedaan.

Geplaatst: 23 okt 2011 21:07
door paly
Witbalans van tweede is imo geen verbetering.

Geplaatst: 23 okt 2011 21:13
door Frans
zie dat ik mijn vraag niet helder heb gesteld.
vind de kleding erg donker. er zit nog veel detail verborgen in de foto. shadow/highlights laat dat zien.

Re: In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 23 okt 2011 22:26
door AJL
Frans, ik heb maar een klein tikje in de zwarte zone contrast bijgegeven. (van 0 naar +1)

Re: In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 24 okt 2011 12:29
door Schaeddy
AJL, ik vind dit toch weer erg mooi gedaan hoor :good2 gewoon het origineel aanhouden :up
Leuk dat je steeds weer aan het experimenteren bent met de achtergronden, bij deze had je Tessa beter iets van het hooi af kunnen laten staan, maar ga zo door :good2

Re: In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 24 okt 2011 18:23
door AJL
Ik heb de indruk dat er toch ene mijn foto's redelijk goed vind :rof

Re: In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 24 okt 2011 18:41
door WietseH
AJL schreef:Ik heb de indruk dat er toch ene mijn foto's redelijk goed vind :rof


Mag ik dan nummer 2 zijn? :blush Ik vind ze nl. ook mooi, ik zou willen dat ik ze zo maakte :)

Re: In het hooi + UPDATE

Geplaatst: 24 okt 2011 21:01
door AJL
Dank u ! Leuk dat te vernemen :upc :proost