Pagina 1 van 1

Amarylissen

Geplaatst: 05 mar 2012 01:04
door Ron62
Volgens mij voor 't eerst dat ik wat post in deze afdeling van 't forum. :blush ;)

Dat komt omdat ze op m'n werk met een nieuwe website over het bedrijf bezig zijn en ze aan mij gevraagd hebben om daar de foto's voor te maken.
Ze weten dat fotografie m'n hobby is, maar ik heb nog nooit met flitsers en zo gewerkt, omdat ik meest buiten m'n foto's maak, maar voor hun is een fotograaf natuurlijk een fotograaf en zodoende werd 't dus aan mij gevraagd.
Ach, ik zie 't weer als een nieuwe uitdaging, dus ik heb ja gezegd en ben een paar weken geleden een cursusje studiofotografie bij Ellen[Wolves Fotografie] wezen doen en zij heeft ons ook een beetje informatie gegeven over welke flitsset en zo er aangeschaft kon worden. :upc :)
De flitsset is inmiddels gekocht en ik moest ook wat eerder dan gepland al wat foto's maken.
Donderdag ga ik nog een keer naar Ellen, om nog wat puntjes op de i te zetten, maar ik heb dus inmiddels al wat foto's gemaakt en ik ben benieuwd wat jullie er van vinden.


1.
Afbeelding


2.
Afbeelding

Re: Amarylissen

Geplaatst: 06 mar 2012 12:31
door Bas
Absolute topplaten! :super

Re: Amarylissen

Geplaatst: 06 mar 2012 17:22
door Wolves fotografie
Ik denk dat je baas zeker tevreden zal zijn met deze foto's! :upc
Vooral bij de bovenste foto zou je kunnen proberen om je linker softbox iets meer naar voren te halen, zodat hij het hart van de bloem ook helemaal belicht. Het licht had iets minder fel gemogen, waardoor er gelijk wat minder licht op de achtergrond was gekomen. Deze was dan minder grijs geworden. Om de achtergrond bij beide foto's echt 100% zwart te krijgen, zou je nu achteraf nog wat in Photoshop aan de slag kunnen gaan. Ik had het toch goed dat dat de eigenlijke bedoeling was? 100% zwart? Ik zal je bij de volgende les ook laten zien hoe je die achtergrond tijdens het fotograferen al zwart kunt houden. ;)

Maar voor een eerste keer: :good2

Re: Amarylissen

Geplaatst: 06 mar 2012 22:04
door Ron62
Bedankt Bas en Ellen! :D

Hij is er idd. al tevreden mee en ik denk zelf dat ik inmiddels al wat betere gemaakt heb, ben ook nog veel aan 't expirimenteren met die softboxen.
Ze hebben nu een blauwe achtergrond besteld, omdat je daar de bloemen veel makkelijker uit kunt snijden en dan tegen elke willekeurige achtergrond kunt plakken.
Eigenlijk willen ze een zo goed als zwarte achtergrond met een "werkje" erin, net zoiets als die voorbeeld foto''s die ik liet zien.
Maar de zwarte tijdens 't fotograferen ook echt zwart houden wil ik ook wel weten, want dat is af en toe ook erg handig. ;)

Re: Amarylissen

Geplaatst: 07 mar 2012 11:37
door albertus
vindt de 2e een erg sterke plaat,
wel een beetje lichte delen maar dat spreekt mij hier juist weer aan :upc

Re: Amarylissen

Geplaatst: 07 mar 2012 23:57
door Jo
Prima platen!!!! :up
Maar door de flits icm na-verscherpen krijgen bijna alle plantenfoto's iets "ijzigs" mee.
Persoonlijk vind ik dit een stuk minder................ :blush

Jo ;) ;)

Re: Amarylissen

Geplaatst: 07 mar 2012 23:57
door Jo
Prima platen!!!! :up
Maar door de flits icm na-verscherpen krijgen bijna alle plantenfoto's iets "ijzigs" mee.
Persoonlijk vind ik dit een stuk minder................ :blush

Jo ;) ;)

Geplaatst: 08 mar 2012 00:07
door jeroenk
Planten in de studio...weer eens wat anders, kan het wel smaken :D

Re: Amarylissen

Geplaatst: 12 mar 2012 23:38
door Ron62
Thnx mensen. :)

Ik ben nog druk bezig met 't fotograferen van de diverse soorten en ook nog een keer bij Ellen geweest voor een lesje studiofotografie. :D
Het gaat steeds makkelijker[alle begin is moeilijk :grin2 ] en ik zal binnenkort nog wel wat foto's plaatsen.....we hebben nu een blauwe achtergrond, waardoor de bloemen wat makkelijker "uit te snijden" zijn straks en dan willen ze[m'n werkgevers] dat ze allemaal op eenzelfde achtergrond geplakt worden, maar die moeten we nog verzinnen. ;)