Pagina 1 van 1

Klein onderzoekertje

Geplaatst: 30 jul 2012 22:30
door Nena
#1 Afbeelding

#2 Afbeelding

#3 Afbeelding

#4 Afbeelding

En voor de lol: ons Moeder Maria :)
#4 Afbeelding


(nog wat wat textuurtjes gespeeld, hopelijk vallen ze deze keer beter in de smaak :))

Re: Klein onderzoekertje

Geplaatst: 30 jul 2012 22:34
door BT
Ik vind die bewerking juist heel mooi!
Waarschijnlijk is dit zeer smaakgebonden maar zeker niet verkeerd! :upc

Re: Klein onderzoekertje

Geplaatst: 30 jul 2012 22:39
door Nena
@flash: Dat 'duizelige' gevoel dat je vermeld heeft (volgens mij) met de bokeh te maken denk van het bladerdek op de achtergrond. 85mm en soort achtergrond geven deze, ook op origineel. Er zit overal 1 textuur over die het vooral wat groener maakt, staat op heel lage opaciteit ook trouwens aangezien het bij mijn vorige post minder werd gesmaakt.

Hoop dat ik hier geen ongelukken veroorzaak :shock

Re: Klein onderzoekertje

Geplaatst: 30 jul 2012 22:40
door BT
flashsplash schreef:
BT schreef:Ik vind die bewerking juist heel mooi!
Waarschijnlijk is dit zeer smaakgebonden maar zeker niet verkeerd! :upc


Inderdaad, smaak gebonden en gelukkig maar anders hadden we allemaal de dezelfde man of vrouw gewild :D .

Daar komt ruzie van! :shock ;)

Geplaatst: 30 jul 2012 22:49
door Nena
@flash, je bent geslaagd met je opmerking ivm de 1ste. Een bank vooruit :)
Probleem is dat ik momenteel out of CS ben en de foto niet verder kan aanpassen. Heb onderaan wat geprield om wat meer ruimte te krijgen, maar moet nog eens een expert raadplegen om me uit te leggen hoe ik dat het best aanpak. Maar dat is dan ook de enige foto waar ik wat geprutst heb (onderaan).
Als jij het kunt 'verbeteren', ga je gang.

(werk met nieuw toestel en heb het nog niet in de vingers om scherp te stellen en te herkadreren, ligt wat groter in mijn kleine handen :))

Geplaatst: 31 jul 2012 12:36
door Nena
@flash: super. Heb je PB gestuurd.

@Fred: Ik wil hier graag even verder op ingaan, op je post omdat ik het een interessante uitspraak vind.
Ik fotografeer heel vaak met 50mm prime, maar deze keer koos ik bewust om de 85mm op mijn fototoestel te zetten, o.a. ook om nog kleinere DOF te krijgen en om meer afstand te kunnen nemen. Daarenboven worden kinderfoto's heel vaak met een 70-200 genomen, net omwille van het feit dat je afstand kunt nemen en het kind in zijn eigen wereldje kunt laten gaan.
Ik ben toch benieuwd of je nog meer uitleg hebt ivm die 50mm en dynamiek. Ik denk dat ik ook niet helemaal snap wat je met 'dynamiek' bedoelt.

Bedankt alvast voor alle comments tot nu toe.

Re: Klein onderzoekertje

Geplaatst: 31 jul 2012 12:51
door Heidel
Prachtig model, echter de achtergrond is wayyy toe moecho drukkie .. :blink
Misschien komt dat omdat ik nogal van rustige platen houd..
Toch smaakgebonden?

Geplaatst: 31 jul 2012 21:35
door kkika82
@fred: ik ben ook erg benieuwd. Ik wil juist een zoomlens aanschaffen ivm kinderfotografie, omdat dit mij juist de optimale lens lijkt...
heb de 50mm 1.8 in bezig, maar zoom lijkt mij toch prettiger en mooier.

Geplaatst: 31 jul 2012 21:52
door Frans
leuke serie waarvan ik de laatste ook nog eens heel grappig vind.
de eerste is heel geconcentreerd en kan zeker boeien.

je opmerking over kleinere dof en grotere brandpuntsafstand is de helft van het verhaal.

zolang de vergroting gelijk blijft is er in principe geen verschil tussen bijvoorbeeld een 50mm en 85mm objectief. mits diafragma gelijk.

bij een grotere brandpuntsafstand neem je meer afstand tot je onderwerp om dezelfde vergrotingsfactor te krijgen.
die effecten werken tegengesteld en heffen elkaar in principe op.

grotere brandpuntsafstand duwt het beeld meer in elkaar. mogelijk dat fred daar op duidt.

Re: Klein onderzoekertje

Geplaatst: 31 jul 2012 22:02
door Sjan
Leuke serie van een leutig kindje.
De laatste vind ik het mooist :up
Verder alle commentaren gelezen waar ik weer van kan leren. ;)

Re: Klein onderzoekertje

Geplaatst: 01 aug 2012 22:23
door Nena
Fred Smink schreef:Misschien is het wel eens leuk om een dergelijke plaat te schieten met je 50mm en met de 85mm en dan te zien welke verschillende effecten ieder voor zich teweeg brengt.


Dat is een leuk idee. Als ik nog eens een shootje plan dan doe ik de test en laat je iets weten.
Bedankt voor je comments, begrijp waar je naartoe wil.

Ben ook grote fan van mijn primes.