Pagina 1 van 1
Wielerrondes
Geplaatst: 05 aug 2012 22:25
door guy
Voor het eerst een sport foto's gemaakt.
Ben benieuwd wat jullie ervan vinden en eventueel voor tips hebben voor een volgende keer.
1: Hoogerland

2: ten Dam

3: Terpstra

Re: Wielerrondes
Geplaatst: 05 aug 2012 23:17
door gjdenbesten
Tip 1: kies een veel lager standpunt! Er is nu te veel te zie op de foto's en dat leidt af van waar het om gaat, de fietsers. De scherptediepte is erg hoog, waardoor ze ook niet los komen van de achtergrond. Meetrekken is naast en groter diafragma ook een optie.
Geplaatst: 05 aug 2012 23:37
door Peteralexander
Ik als wielrenner vind ze erg cool man. Ga zo door. Erg strak vastgelegd, vooral 2 zie je niet vaak.
Re: Wielerrondes
Geplaatst: 06 aug 2012 00:26
door anvas1412
Niets zo moeilijk als een wielerronde fotograferen vanachter de hekken. (ik spreek uit ervaring, heb er al menige bezocht)
Gezien het standpunt van waaruit de foto's zijn gemaakt (achter het hek.??) was een lager standpunt (zoals gjdenbesten oppert) waarschijnlijk lastig omdat je dan in een bocht door de spijlen heen moet fotograferen. (ik ga meestal IN de bocht staan, renners recht op je af, en meer ruimte tussen de spijlen)
Maar al met al mooie actiefoto's waarbij de houding van ten Dam en het aanzetten van Terpstra er mooi uitkomen.
Re: Wielerrondes
Geplaatst: 06 aug 2012 17:21
door guy
Thanks voor de reacties en tips.
De eerste 2 foto's waren inderdaad van boven een hek. ertussen ging niet echt helaas.
3e foto is met een groothoek gemaakt waarbij ik op me knieƫn zat naast de weg zonder hek ervoor.
De diafragma tip is een goeie, alleen word dan je sluitertijd wel een stuk hoger hoe ga je daarmee om dan met meetrekken want dan ga je toch sneller de beweging van de fietser en dan vooral het trappen bevriezen?
Greetzz
Guy
Geplaatst: 06 aug 2012 20:46
door Peteralexander
Als ik zijn foto's bekijk werkt hij erg veel met grote diafragma's.. Het is niet verplicht om dat met wielrenners te doen.. ook zie ik graag wie er achter de kopman rijd. Iemand die de rijders toch niet kent zal dat worst zijn natuurlijk, dat snap ik wel.
Met deze sporten heb je hem ook op sluitertijdvoorkeur waarschijnlijk.
Geef je de voorkeur aan diafragmavoorkeuze heb je weer geen controle over de mate van bevriezing (behalve met iso zie hieronder).
Met een telezoom lens krijg je sneller een wazige achtergrond.
Met een hogere iso kan ook weer een snellere sluitertijd gekozen worden (door het toestel of door jezelf) en met een lagere iso een langere sluitertijd.
Ik denk ook dat als je een telezoom hebt ingezoomd, met een snelle zelf gekozen sluitertijd, met een lage iso, dat het diafragma goed open staat (laag getal) en zo de minste scherptediepte hebt.. lijkt mij.
Hoop dat ik het zo een beetje compleet heb, misschien komt er nog wat aanvulling.
Met het meetrekken bevriest inderdaad alles meer, als de sluitertijd sneller word bij een laag getal diafragmavoorkeur. Als, deze veel sneller word. Het weersoort speelt ook parten.
Ik heb geen tientallen jaren ervaring en ook geen fotovakschool, dus iemand met meer tips lezen we graag

Geplaatst: 06 aug 2012 21:04
door Peteralexander
Het heeft mij ook goed gedaan om erg veel te lezen op het internet en in boeken over de effecten van licht en kleur, en het samenspel van sluitertijd, iso, diafragma en daarop weer de invloed van het aantal millimeter zoom wat je gebruikt bij die instelling. En het type lens kwa lichtsterkte.. Eigenlijk moet je alles lezen wat er te lezen valt

Maar ik zie dat Guy al hele mooie foto's heeft gemaakt in het verleden.
Re: Wielerrondes
Geplaatst: 06 aug 2012 21:09
door guy
Peter dank voor je tips, aankomend weekend in Etten-Leur maar mee aan de slag..
Had zelf ook al zitten kijken wat er eventueel beter kan dus met deze tips komt het vast een stukje dichterbij.
Greetzz
Guy
Re: Wielerrondes
Geplaatst: 06 aug 2012 21:22
door guy
Even in Photoshop een blur bewerking gedaan.
Zoiets moet het denk ik worden maar dan zonder blur bewerking niet?

Geplaatst: 06 aug 2012 21:42
door Peteralexander
Als ik de rest van jouw foto's zie, lukt je dat best

Geplaatst: 07 aug 2012 09:38
door ArtenCo
Het valt niet mee om "sport" in beelden te vangen. Ik ben daar het afgelopen jaar ook eens flink mee aan de slag gegaan. Niet dat ik er nu veel van af weet, maar ik heb een beetje ervaring. Afgelopen juni heb ik eens een wielerronde proberen vast te leggen. Het parcours dwars door het dorp en bijna helemaal afgezet met hekken. Ik heb toen ook een plek in de bocht opgezocht om de renners in beeld te krijgen. En ik heb zelfs op de grond gelegen in de bocht om zodoende de renners los te kunnen krijgen van de achtergrond.
Verder had ik de camera ingesteld op het automatisch mee laten lopen van de iso waarde, focustracking on en diafragma 2.8. De lichtomstandigheden waren die dag lastig, renners in de volle zon, in de schaduw. Dit heeft bij mij die dag de beste opnames opgeleverd.
Meetrekken is ook een optie maar vraagt wel de nodig ervaring van de fotograaf. Tijdens de wielerronde heb je al fotograaf best wel even de tijd om te spelen met de omstandigheden, instellingen en de plek waarvan je fotografeert. Dus heel veel oefenenen.