Pagina 1 van 1
Ik
Geplaatst: 14 dec 2012 00:41
door __Erik__
Een tak van sport die ik ook niet beheers, van alles gelezen over flitsen, strobisten, en wat dies meer zij, hier een eerste resultaat:
#1

50mm, f/4.0, 1/60sec, iso-100
Foto gemaakt met de 500d, voorzien van 50mm f/1.4, op statief, links van de camera een 430exII, aangestuurd mbv cactus v5 triggers, voorzien van diffusorkapje, vanzelfsprekend een ab.
Eigen commentaar: volgende keer het haar en de schouder los laten komen van de achtergrond dmv lamp achter model.
Dank voor je leerpunten!

Geplaatst: 14 dec 2012 10:30
door mrJanneman
Voor iets wat je niet beheerst heb je dit anders goed gedaan. Je gezicht staat er goed op. Hoe meer je naar achteren kijkt zie je dat alles aan het dichtlopen is. Vooral aan de linkerkant van je gezicht.
Lampie zal dat mogelijk kunnen voorkomen.
Re: Ik
Geplaatst: 14 dec 2012 12:02
door fran
Helemaal niet verkeerd voor een eerste keer. Het grootste probleem geef je zelf al aan. Eeen licht achter heeft het grootste probleem al op. Let wel op dat je geen strooilicht op de achtergrond krijgt, tenminste als je die helemaal zwart wilt hebben.
Geplaatst: 14 dec 2012 12:55
door Henry
Niks mis mee, ogen vallen mooi binnen scherptedieptegebied

(m.u.v. je zelf vastgesteld leerpuntje)
Geplaatst: 14 dec 2012 15:38
door Frans
Een prima resultaat om mee te beginnen.
De flitser lijkt op ooghoogte te staan.
Mag wat omhoog in een hoek van ongeveer 20 graden boven ooghoogte.
In het horizontale vlak is een hoek van 45 graden mooi om mee te beginnen.
Aan de schaduwkant misschien een reflectiescherm op witte foamplaat of folie of...
Voor wat het haarlicht en andere effecten een linkje dat ik zelf fraai vindt door de helderheid.
http://www.professionalphotography101.com/portrait_photography/Portrait-photography.htmlEen overzicht van de artikelen op die site
http://www.professionalphotography101.com/portrait_lighting/index.html
Geplaatst: 15 dec 2012 00:37
door __Erik__
Dank voor alle bemerkingen!
@Frans:
Klopt, flitser stond op de tafel schuin voor me, vermoedelijk 15 graden onder ooghoogte, simpelweg bij gebrek aan een lampstatief (de camera stond al op m'n 'gewone' statief). Hoek flitser - camera/onderwerp was ongeveer 20 graden.
In een volgende poging zal ik dat aanpassen, even een - tijdelijke - oplossing zoeken voor de hoogte. Net als reflectie aan de andere kant, ter voorkoming van dichtlopen schaduwzijde.
En natuurlijk dank voor het leesmateriaal, ook dat ga ik doornemen

Geplaatst: 15 dec 2012 16:30
door Frans
en niet vergeten om je bril op te houden.
reflecties kun je voorkomen als je in gedachten houdt de de hoek van inval gelijk is aan de hoek van terugkaatsing.
Geplaatst: 15 dec 2012 20:57
door __Erik__
Via een strobist
website heb ik geleerd dat je met bril ook gewoon van de flitser af kunt kijken - natuurlijk hetzelfde principe sin hoek van intreding = sin hoek van uittreding - dan kan je simpelweg geen reflecties krijgen

(loop thuis vaak zonder bril rond, heb ik dan niet echt nodig, alleen om tv te kijken, vandaar zonder

)
Wordt nog een heel verhaal om alles in een volgende plaat te leggen

Re: Ik
Geplaatst: 16 dec 2012 09:22
door Deva
Succes met de volgende plaat, tips genoeg inderdaad.
ik vind dit alvast een heel geslaagde poging.