Pagina 1 van 1

Emma

Geplaatst: 05 mar 2013 22:12
door Dennahz
Hoi!,

Heel lang geleden dat ik hier nog gepost heb. Ik ben wel veel bezig met fotografie, maar durf m'n foto's nooit echt te laten beoordelen. Niet dat ik bang ben voor wat (onderbouwde) kritiek, maar toch... vergeleken met andere foto's zijn de mijne zo... normaal :)

Anyway, hier de foto's waar ik graag jullie mening over zou willen. Gemaakt met m'n 7D+85mm 1.8 lens.

Afbeelding
EXIF: F 2.5 1/200 ISO 125

Afbeelding
Emma die geniet van het eerste lentezonnetje. Wel redelijk bewerkt!
EXIF: F 3.5 1/125 ISO 125

Ik ben heel benieuwd naar jullie mening!

Groeten,

Dennis

Re: Emma

Geplaatst: 06 mar 2013 03:28
door Zoekertje
Dennis ik vind alle foto's normaal hoor, de een wat beter of mooier maar dat is smaak gebonden.
ik vind foto 1 een leuk verbaasd koppie hoor, achtergrond misschien wat minder maar dat komt omdat ze in een buggy zit als ik het goed zie.
2e vind ik niet prettig met dat felle licht.

foto's nummeren is makkelijker voor de beoordeling.
gewoon lekker blijven plaatsen en de leer momentjes gretig aan pakken :up

Re: Emma

Geplaatst: 06 mar 2013 11:05
door Dennahz
Bedankt voor je reactie! Ok, zal de foto's voortaan even nummeren.
Heb de bewerking bij foto 2 eigenlijk expres zo gedaan, maar denk dat dat een kwestie van smaak (of wansmaak van mijn kant) is.

Re: Emma

Geplaatst: 06 mar 2013 13:36
door Nuelle
Nou, je maakt anders mooie foto's! Bij foto 1 is het geheel wat druk maar als je ziet hoe scherp en krachtig je dit gefotografeerd hebt dan zeg ik: knap gedaan! :up
Toch lekker gaan plaatsen en van commentaar op je foto leer je alleen maar. En je verbeterd jezelf steeds en dat is toch best fijn, nietwaar? :)

Geplaatst: 06 mar 2013 15:40
door Bas
2e vind ik niet zo mooi. 1e smaakt me daarentegen zeker wel. Mooi belicht, ragscherp, waardoor je gelijk naar de ogen toe getrokken wordt als het ware :)

Geplaatst: 06 mar 2013 17:03
door Wendy
Leuk hoor. Ook ik ga voor de 2e.
Als ik jou was, zou ik de volgende keer wel eerst het neusje schoonmaken voordat je een foto maakt. :)

Re: Emma

Geplaatst: 10 mar 2013 20:46
door Guppy
Snap wat je bedoeld met het plaatsen van foto's. Vind ik zelf ook, mijn eigen foto's zo normaal, en heb ook moeite met plaatsen. Maar soms denk ik gewoon doen. En dat zou ik , en jij natuurlijk ook, veel vaker moeten doen. Kunnen we alleen maar van leren, daar is het forum voor.

De eerste foto vind ik haar heel leuk op staan. Haar ogen komen er heel mooi uit, en super scherp. De kleurtoon van de foto is verder ook goed. :up
De tweede vind ik minder, dat licht/gele vind ik niet zo.

Re: Emma

Geplaatst: 11 mar 2013 23:07
door fran
Gewoon foto's plaatsen. Als je niets plaatst krijg je ook geen commentaar en leer je niet bij en dat is toch je bedoeling neem ik aan.
De eerste foto is eigenlijk heel mooi, mooi van kleur en scherpte. De achtergrond werkt niet zo mee dus een puntje om volgende keer op te letten. Als je de foto trouwens aan de rchterkant bijsnijdt. net op de rand van haar mutsje dan ben je al het drukste deel van de achtergrond kwijt.

Bij de tweede weet ik niet wat je hebt bewerkt maar voor mij is dat hem niet. Door de bewerking zijn de kleuren niet mooi meer en lijkt het alsof je een lensflair hebt.

Re: Emma

Geplaatst: 12 mar 2013 20:57
door gjdenbesten
Als je F1 beter kadert, dus de rechter en linkerzijde er af. In het vierkant, zodat die prachtige ogen alle aandacht opeisen, dan wordt het een prachtige plaat!

Geplaatst: 12 mar 2013 21:13
door Henry
Eens met gjdenbesten :)

Geplaatst: 13 mar 2013 09:58
door meanrat
Ik hou wel van dit soort foto's. Die ogen op de eerste...die knallen van het scherm af. Persoonlijk vind ik de tweede ook wel goed gelukt en dat licht vind ik juist sfeer toevoegen. Wellicht hebben we op dit gebied dezelfde smaak. Dus mijn voorkeur gaat uit naar je tweede.

Ook heb ik hetzelfde met het beoordelen van mijn foto's. De mijne zijn ook altijd 'gewoon' in mijn opzicht. Maar ik ga ze vaker plaatsen.

Geplaatst: 28 mar 2013 14:18
door Dennahz
Ai, nog bedankt voor de feedback! Zal hier frequenter moeten kijken.
Leren kadreren is inderdaad ook wel een goede tip!

Zal me dan weer wat meer bezig houden met de fotografie. Probleem is dat dochter en hond wel snel vervelen (voor anderen) en dat het soms ook wel moeilijk is om dan origineel uit de hoek te komen.

Volgende week eens een fotoshoot op 't strand met oma en kleindochter. Proberen de liefde tussen die 2 vast te leggen!

Re: Emma

Geplaatst: 29 mar 2013 11:26
door Fastkids
Mooie foto's! Ik vind de onscherpe achtergrond ook super en de ogen rag-scherp!

Mooi gedaan.