Pagina 1 van 2

Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 19 apr 2013 20:31
door Annemiek
Gezien een vorige opmerking, of gearrangeerde ontmoetingen onder straatfotografie vallen, er voor gekozen om ze anders te benoemen ;)

Gisteren in A'dam een paar mensen ontmoet, waarvan dit er 2 zijn.

1. Lunchpauze
Afbeelding
F1.8 1/2500 50mm ISO320 (stond nog wat hoog zie ik)
Deze jongen was aan het genieten van zijn bakje koffie en sigaret tijdens zijn pauze en wilde wel even op de foto (zij het wat verlegen)

2. Kroegbaas
Afbeelding
F1.8 1/800 50mm ISO320
Deze vriendelijke meneer is eigenaar van een heel knus kroegje, die al jaren bestaat. Bekend portret van GJ, maar ook voor mij wilde hij wel even poseren.

Hoor graag wat jullie ervan vinden.

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 19 apr 2013 20:38
door Mendel
Beide sterke platen, met veel sfeer.

De eerste door de aankleding, de guitige doch vriendelijke pose. Fijne sfeer door lichte contrasten in het houtwerk als wel zijn kleding. Smaakvolle omzetting.

Tweede is fijne karakterkop, staat er scherp op, goed verlicht en sfeer vang je door jet mooie licht door het fotogenieke venster in de onscherpte achter hem :)

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 19 apr 2013 20:49
door gjdenbesten
Ja, die staan er goed op. Prima omzettingen. De jonge leerling kok lijkt zo uit de jaren '50 te zijn weggelopen. Misschien is sepia een mogelijkheid? Erg leuk om de kroegbaas door jou gefotografeert te zien. Beide voor mij goede compo's. Het afsnijden van de schoen van de kok, maakt de foto meer intiem en sterker.. De dof bij de kroegbaas met het raam in de achtergrond is helemaal zoals je het wil zien. :up
Fijn echte mensen in het dagelijkse leven op de plaat te zetten. Ik word daar elke keer weer blij van en geraakt. Het leven gaat immers over leren (leerling kok) en verder gaat het ergens over. Want het leven is een fatale ziekte. Uiteindelijk ga je er hartstikke dood aan. Het beste kan je dus in de tussentijd de bloemetjes buiten zetten. En dat zal die kroegbaas veel gezien en hopelijk gedaan hebben. Daar krijg je een mooie kop van. Leef met lef: een echte aanrader! Wisten jullie dat we allemaal terminaal zijn :shock :rof :sar .

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 19 apr 2013 20:53
door mikado
Vind ze alle twee mooi en scherp.
Ik ga voor nummer 1 fijn ouderwets sfeertje :up

Jol.

P.S.
Mag ik vragen welke nu een juiste en goede manier is wat betreft omzetten naar zwart wit.
Tenzij je natuurlijk in zw/wit geschoten hebt.

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 19 apr 2013 20:59
door Deva
Tsjonge Annemiek, wat ontwikkel jij veel fotografisch talent... ik ben onder de indruk.
Deze platen vind ik ook weer echt fraai.
De eerste is geweldig, wat een portret die jongen. Mooi belicht ook alleen had ik misschien toch graag wat meer ruimte gezien links en onder.
De tweede komt ook mooi binnen, wat me hier iets stoort zijn de witte vlekken in de ramen.

Geplaatst: 19 apr 2013 21:55
door Annemiek
Dank jullie wel. Het is ook heel leuk (en spannend) om te doen, mensen zo vragen op de foto te gaan.

GJ, wat een wijze woorden :P Je gaat helemaal los, haha.

Mikado; een juiste omzetting is er niet denk ik. Dit is heel smaakgevoelig. Leren met de schuifjes te spelen en daarnaast je eigen gevoel erin leggen, dat is mijnsziens de beste manier. Google ook eens naar zwart-wit omzettingen. Ws zal je heel veel informatie vinden waar je wat mee kan.

Deva; bedankt voor het compliment :)

Geplaatst: 19 apr 2013 22:10
door __Erik__
Prachtige platen, had bij #1 toch liever iets meer ruimte onder gezien (ondanks GJs bemerking), verder zijn beide helemaal goed :chapeau :good2

Geplaatst: 19 apr 2013 22:21
door Frans
de eerste vind ik geweldig.
weggelopen uit een vorige eeuw lijkt wel.
je hebt dat in de nabewerking mooi benadrukt.

de tweede is een net portret van een mooie man.
zijn kroegbaas zijn komt voor mij als argeloze kijker niet echt uit de verf.

ps dat we allemaal terminaal zijn is is de meest cynische opmerking die ik in tijden gehoord heb. kan ook de relatie met deze beelden niet ontdekken.

Geplaatst: 19 apr 2013 22:21
door Bas
2 prachtige portretten :super

Weet niet of ik de opmerking 'weten jullie dat we allemaal terminaal zijn' zo kan waarderen, met redenen. Maar misschien dat ik dat wat te serieus opvat. Ben misschien beetje overgevoelig geworden voor dat soort zinnen. ;)

Geplaatst: 19 apr 2013 22:25
door Annemiek
Dank. En Frans... denk dat 'je had erbij moeten zijn' hier van toepassing is... maar begrijp dat hij zo vreemd overkomt die uitspraak ;)

Geplaatst: 19 apr 2013 22:36
door mikado
Annemiek, ik ga zeker even googlelen, ik ga m'n best doen.
Bedankt voor de reactie.
Jol

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 19 apr 2013 22:40
door Annemiek
http://zoom.nl/artikel/video/21961-zoom-nl-video---zwart-wit-basisbewerking.html
Dit is wel een mooie basisuitleg trouwens. Verder zijn er natuurlijk heel veel plugins te krijgen die je een eind op weg helpen ;)

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 20 apr 2013 09:34
door mikado
Ik mag graag even rondneuzen op deze site, maar deze had ik nog niet gezien.
Bedankt voor de moeite.

Jol

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 20 apr 2013 09:57
door Antoinette
Beide prachtige portretten Annemiek, petje af.

Geplaatst: 20 apr 2013 10:45
door Christiaan
Twee hele mooie foto's hoor. Zoals andere ook al opmerkte, de jongen van de eerste foto kan zo uit een ander tijdperk komen, prachtig!

Re: Spontane ontmoetingen

Geplaatst: 20 apr 2013 10:50
door Julia-V
Twee mooie platen Annemie ,met een lichte voorkeur voor de eerste .
Deze spreekt mij meer aan door de bijzondere blik van de jonge man en de mooie compo.

Geplaatst: 20 apr 2013 10:55
door Maurice78
#1 vind ik erg OK
id net of die jongen ff op bezoek is uit het verleden ;)

#2 is ook niets mee maar wordt voor mij over schaduwt door 1

hier mag je weer trots op z :up :up

Re:

Geplaatst: 20 apr 2013 11:18
door gjdenbesten
Frans schreef:de eerste vind ik geweldig.
weggelopen uit een vorige eeuw lijkt wel.
je hebt dat in de nabewerking mooi benadrukt.

de tweede is een net portret van een mooie man.
zijn kroegbaas zijn komt voor mij als argeloze kijker niet echt uit de verf.

ps dat we allemaal terminaal zijn is is de meest cynische opmerking die ik in tijden gehoord heb. kan ook de relatie met deze beelden niet ontdekken.


Ik heb zeker niet iemand willen kwetsen. Heb wat dat betreft zelf genoeg meegemaakt. Je moet leven met lef. Alsof elke dag je laatste is. Misschien had ik het anders moeten beschrijven, maarvdan is het beoogde effect wat weg
Ik word soms een beetje moe van al die mensen die alles hebben, geld, huis, gezondheid en in staat zijn altijd maar te zeiken. In de Amsterdamse kroeg wordt ook gezeken, maar dan wel met humor. :D

Geplaatst: 20 apr 2013 11:25
door Henry
Hier houd ik wel van. Geen portretten van uit de studio, maar mooie portretten zo van de straat. GEWELDIG!! :upc
Word wellicht mijn stokpaardje, mijn marketingverhaal voor de 35mm lens.... misschien ietsje meer context. Kan nummer 2 wel gebruiken. Waar is de tap bijvoorbeeld? :)

Geplaatst: 20 apr 2013 11:28
door Frans
:up