Pagina 1 van 1

De Achtervolging

Geplaatst: 06 mar 2015 12:17
door meanrat
Afbeelding

Met een vreemd zwart apparaat in je handen ontkom je niet aan de ogen van een baby.

Locatie: Maryland, USA
Camera: EOS 5D MK2
Lens: Olympus Zuiko 50mm f1.4
Sluitertijd: 1/125s
Diafragma: f2.8
ISO: 800

Geplaatst: 06 mar 2015 12:42
door Wim
Leuke foto voor het fotoboek.
rommel op zijn kinderstoeltje stoort nogal in dit beeld.
Voor jou kan het een hele leuke plaat zijn.

Re: De Achtervolging

Geplaatst: 06 mar 2015 13:00
door Tony
ik ga hier met Wim mee ;)

Geplaatst: 06 mar 2015 13:44
door __Erik__
Dan ga ik met Tony mee :)

Re: De Achtervolging

Geplaatst: 06 mar 2015 14:00
door Daniel Doyen
Camera: EOS 5D MK2


Eigenlijk doet dit beeld veel oneer aan een best goede camera...

komaan zeg, just try again...( ja zelfs voor in het familie boek )

Door verder te oefenen, kom je er wel :up

Geplaatst: 06 mar 2015 14:05
door __Erik__
En daar zit dan ook nog een Olympus objectief op ;)

Geplaatst: 06 mar 2015 18:16
door meanrat
Ok. Dank voor het commentaar. Zoveel kritiek had ik eigenlijk niet verwacht. Nou ja, so be it. Maar kunnen jullie wat opbouwender zijn dan alleen maar zeggen dat het nog niet eens geschikt is voor het familiealbum? Een andere foto waarin een meisje op een boomstam zit werd wel enthousiast onthaald. Ik zie het kwaliteitsverschil niet zo maar misschien ligt dat aan mij. Dus zie graag jullie uitleg, ookal is die in jullie ogen vast voor de hand liggend. Overigens zijn die oude lenzen best leuk om te gebruiken en ik ben niet de enige die dat vind.

Geplaatst: 06 mar 2015 19:07
door Frans
Foto's van mensen van bovenaf spreken nooit zo aan.
Gezeten in een kinderstoel tijdens een hapje duidt op een snapshot.
Etensresten nog in smoeltje zichtbaar.
Licht vind ik niet heel erg mooi en kleuren niet heel fris.

Re: De Achtervolging

Geplaatst: 06 mar 2015 19:24
door AJL
Plus....een baby heeft zo al een dik hoofd tov de romp en dat ga jij benadrukken door van bovenaf te fotograferen.....is dus zeker geen goed standpunt
Verder moet je bij portretten toch best beginnen met een grijskaart te gebruiken zodat je witbalans goed zit; en om de grijskaart toe te passen moet je in "raw" fotograferen :proost

Geplaatst: 06 mar 2015 22:17
door __Erik__
Zijn inderdaad hele volksstammen die 'oudere' lenzen gebruiken op een moderne camera, deze combi ben ik nog niet vaak tegengekomen, welke convertor gebruik je ervoor?

Re: De Achtervolging

Geplaatst: 06 mar 2015 22:36
door meanrat
Joehoe! Ik heb een fan! :vlag
Bedankt voor de positieve reactie.

Erik, ik heb een adapter van Marktplaats gehaald. Een OM->EOS. De lens kan dan tot het oneindige scherpstellen alleen de autofocus doet het niet.

Geplaatst: 08 mar 2015 17:29
door AndersFotografe
Schattig,
Ik hou juist van de rommel die je op de grond ziet. Het maakt het beeld met het vieze gezichtje correct. Wanneer de rommel weg was zouden er vragen gekomen zijn. Waarom heeft dit kindje zo'n vies gezicht? Waarom de gezichts uitdrukking. Ik zie in de plaat: Oh betrapt! Ik heb er een bende van gemaakt.

1 klein detail ik vind het dekentje links onderin wel storend.. Wegsnijden of minder croppen.

Prima foto. Om te showen en zeker voor in het foto boek!

Geplaatst: 08 mar 2015 17:38
door Henry
Voor mij is dit hem niet. :S
Vies mondje spreekt mij niet aan, rommel in de achtergrond maakt mij niet zoveel uit.
1 oog valt binnen de scherptediepte, kan hier goed. Bewerking van het oog (?) is netjes gedaan.
Wellicht hier een licht vignet toepassen om nog meer focus te krijgen op het gezichtje. Door het vignet raak je gelijk wat minder interessante onderdelen in de achtergrond ietsje meer kwijt.