Pagina 1 van 1

Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 13 jun 2015 23:32
door Freerk_Lautenbag
Ach, wat moet ik er aan toevoegen? Wel, de foto is gemaakt met een simpele Ricoh XR-1 van bijna 40 jaar oud. 50mm Rikenon objectief en ingescand met Plustek Opticfilm 7200 filmscanner. Helemaal niet zo spectaculair dus........

Afbeelding

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 08:27
door herrias
niet spectaculair ? ik vind hem erg mooi, ik zou misschien de kan iets gedraaid hebben zodat het handvat nog iets meer uit het midden zou zijn. maar ja dat is puur een kwestie van smaak. gr.

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 08:28
door Erik Symoens
Zeer passende titel bij deze opname........ :super

Geplaatst: 14 jun 2015 08:50
door Henry
Prachtig hoe het licht dat door de kan met water loopt in de schaduw een mooi figuur achterlaat. Wellicht zou je hem vierkant kunnen maken door er van boven wat af te halen. Dat maakt de foto wat mysterieuzer omdat het dan niet in 1x duidelijk is waar dit lichtspel door veroorzaakt is.

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 09:04
door Mendel
Mooie plaat, heel fijn gespeeld met lichtval en daardoor fijn spel op de tafel weten te winnen met schittering, en de structuur van het glas komt levendig over. Glas fotograferen is een kunst op zich :)

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 10:05
door Freerk_Lautenbag
Bedankt voor de positieve reacties! Ik begin het analoge gevoel weer terug te krijgen en dat is toch anders dan digitaal. Heerlijk :)

Geplaatst: 14 jun 2015 10:26
door bjornc
Mooi licht, maar vind de foto wel te centraal opgebouwd.

Re:

Geplaatst: 14 jun 2015 12:37
door Freerk_Lautenbag
bjornc schreef:Mooi licht, maar vind de foto wel te centraal opgebouwd.
Daar is hier bewust voor gekozen omdat de schaduw deel uit maakt van de compositie. Maar daar mag natuurlijk iedereen een eigen mening over hebben. Ik pas de regel van derden maar weinig toe, omdat de composities dan voorspelbaar worden, maar ook daar mag je van mening over verschillen :)

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 14:00
door herrias
Freerk_Lautenbag schreef:Bedankt voor de positieve reacties! Ik begin het analoge gevoel weer terug te krijgen en dat is toch ander dan digitaal. Heerlijk :)
bedoel je dat dit niet te maken is met digitale camera? analoog was vroeger een peperdure hobby. en met de digitale camera kun je lekker experimenteren. gr.

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 14:13
door Freerk_Lautenbag
herrias schreef:bedoel je dat dit niet te maken is met digitale camera? analoog was vroeger een peperdure hobby. en met de digitale camera kun je lekker experimenteren. gr.
Dit is zeker te maken met een digitale camera, wellicht zelfs beter. Ik wilde er alleen maar mee zeggen dat ik wat moeite had om over te schakelen naar analoog en de foto's nog niet waren wat ik ervan verwachtte. Dat begint steeds beter te worden.
Juist omdat het een dure hobby is, kun je minder experimenteren en moet je zekerder zijn van je zaak. Dat gevoel begint weer te komen, zodat het geen experiment meer is, maar dat ik van te voren een beter beeld heb van het eindresultaat.

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 16:02
door petervaneekelen
Ja mooi, het licht speelt hier de hoofdrol. Wel eigenaardig dat ik digitale blokvorming lijk te zien, links bovenin ... wellicht door de verkleining?
Freerk_Lautenbag schreef:Dit is zeker te maken met een digitale camera, wellicht zelfs beter.
Nog wat om naar uit te kijken dus ... :cool

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 14 jun 2015 19:55
door Freerk_Lautenbag
petervaneekelen schreef:Nog wat om naar uit te kijken dus ... :cool
Ach, ik ben een beetje verknocht geraakt aan het analoog werken. Wellicht doe ik ook digitaal nog eens een poging, maar de voldoening van analoog is groter :)

Re: Schitterende eenvoud.........

Geplaatst: 28 aug 2015 11:07
door FotoMarius
Mooi licht en donker… :up
Het harde contrast doet het goed… ;)